Diğer

  Litecoin, Ödemelerde Öne Çıkan Bir Kripto Para Olmayı Nasıl Başardı?

  • LTC’nin küresel ödemelerdeki payı Mart ayında %23’ten Temmuz sonuna kadar %34’ün biraz üzerine çıkarak neredeyse %50 arttı.
  • İlk başta, Litecoin’in kıtlığına duyulan heyecan, yarılanmanın hemen ardından günler içinde %10 düşüşle ılımlanırken, daha büyük düşüş Bitcoin öncülüğündeki piyasa düşüşünde geldi ve token %24 düşerek büyük bir darbe aldı.
  • Santiment’ten gelen verilere göre, 1,000-10,000 token arasında tutan adresler geçen hafta büyük ölçüde arttı. 10,000-100,000 LTC arasında tutanlar da benzer bir davranış sergiledi.

  Litecoin’in küresel ödemelerdeki payı artış gösterdi ancak LTC yatırımcıları hayal kırıklığına uğruyor; LTC balinaları ne durumda?

  Litecoin, Ödeme İşlemlerinde Öne Çıkıyor

  Litecoin-LTC

  Litecoin, dünyanın en büyük kripto ödeme işlemcisi BitPay tarafından izlenen ödeme tercihi olarak öne çıktı. LTC’nin küresel ödemelerdeki payı Mart ayında %23’ten Temmuz sonuna kadar %34’ün biraz üzerine çıkarak neredeyse %50 arttı.

  Aslında, çok da uzun olmayan bir süre önce Haziran’da, “Dijital Gümüş” Litecoin tarihte ilk kez “Dijital Altın” Bitcoin’i geçerek bir numaralı sırayı ele geçirdi. Ancak, LTC’nin büyüme yolu o zamandan beri düzleşti ve ilk sırayı BTC’ye devretti.

  Büyümenin büyük bir kısmı Mayıs-Haziran dönemindeki parabolik yükselişle desteklendi. Glassnode’a göre, LTC’nin işlem sayısı bu dönemde birkaç kez Bitcoin’in günlük sayısına denk düzeylere ulaştı.

  litecoin-number-of-transactions

  Hatırlanmalıdır ki Litecoin’e olan talep, Bitcoin’deki işlem ücretleri gökyüzüne çıktığında, hayal kırıklığına uğramış kullanıcıların daha ucuz alternatifler aramasıyla arttı. Önemli bir blok ödülü yarılanması yaşanan Ağustos ayı, token’ın fan tabanının çoğunluğunun istediği gibi gitmedi. LTC, ardı ardına gelen iki ayı döneminden olumsuz etkilendi.

  İlk başta, Litecoin’in kıtlığına duyulan heyecan, yarılanmanın hemen ardından günler içinde %10 düşüşle ılımlanırken, daha büyük düşüş Bitcoin öncülüğündeki piyasa düşüşünde geldi ve token %24 düşerek büyük bir darbe aldı. Genel olarak, LTC ayın başından bu yana değerini %30 kaybetti.

  Balinalar biriktirmeye başladı

  Yaklaşan fiyat düşüşünü hisseden Litecoin balinaları, sahip olduklarını zamanında sattılar. Ancak piyasa yatay hareket etmeye başladığında, bu büyük yatırımcılar yığınlarını artırmaya başladılar.

  Santiment’ten gelen verilere göre, 1,000-10,000 token arasında tutan adresler geçen hafta büyük ölçüde arttı. 10,000-100,000 LTC arasında tutanlar da benzer bir davranış sergiledi. Bu, balinaların yakın gelecekte boğa koşusu beklediğine dair iyimser olduklarını gösterdi.

  litecoin-whales

  Ancak Litecoin etrafındaki duygu devamında olumsuzdu. Varlık etrafındaki yorumları ölçen ağırlıklı duygu negatif bölgede seyretti.

  litecoin-weighted-sentiment

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.

  Bitcoin Fiyatı Güçleniyor: Altcoin Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

  Bitcoin fiyatı 68 bin doların üzerini görerek yeni zirveleri hedefledi; Ancak şimdi yatırımcılar altcoin sezonunun ne zaman başlayacağına odaklanıyor!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.