Litecoin (LTC) Destekte Tutunabilecek mi?

İlk altcoin unvanına sahip olan LTC için uzun ve kısa vadeli önemli destek direnç seviyelerini birlikte inceleyelim.
LTC

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

LTC Haftalık Grafik Yorumu

LTC-06.13-1

Sizler için bu yazımda, her ne kadar Bitcoin ile aynı ilkelere sahip olsa da Scrypt algoritması ile kodlanmış ve Dogecoin’e bu konuda ilham olmuş olan hatta ilk altcoin olarak ismini tarihe yazdıran Litecoin’in yerel varlığı LTC analizi yapacağım.

Piyasadaki büyük çöküşten oldukça etkilendiğini söylesek yalan olmaz. Hatta bu düşüşe MimbleWimble isimli güncellemesi de neden oldu. Binance borsası bu güncellemeyi desteklemeyeceğini duyurdu ve bazı Güney Kore borsaları bu altcoini delist etti.

Teknik analizimize dönecek olursak, şu anda 42,4 dolar – 38,4 dolar aralığındaki destek hattından tepki almak isteyecektir. Eğer ki bu konuda başarısız olursa 26,3 dolar – 23,8 dolar bandına kadar gerileme ihtimali var. Bu seviye ise 2020 yılında ayı sezonunda kaydedilen tasfiye iğnesinin bulunduğu seviyedir.

Yukarı yönlü hareket gerçekleştirmeye başladığında ilk olarak 70,3 dolar – 77,6 dolar bandını test edeceğini düşünüyorum. Kırılım gerçekleştirirse 115,5 dolar – 127,5 dolar bölgesine ulaşabilir.

  • Chaikin para akışı düşen trendde seyrediyor. Bu da satış baskısının her geçen zaman içerisinde arttığı anlamına gelmekte.
  • RSI ise şu anda aşırı satım bölgesinde bulunuyor. Ayrıca grafikte de gördüğümüz üzere destek seviyesinde bulunmasından kaynaklı olarak kısa vadede bir yukarı yönlü hareket gelme ihtimali var.
Destek Seviyeleri 42,4-38,4 26,3-23,8
Direnç Seviyeleri 70,3-77,6 115,5-127,5

Kısa Vadeli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

LTC-06.13-2

Şu anda destek bölgesinden tepki almışa benziyor. Eğer ki tekrardan aşağı yönlü hareket ederse 41,4 dolara hatta ardından 29,8 dolara düşüş kaydetme şansı var.

Yükseliş gerçekleştirmek istediğinde ise 46,4 dolara ve ardından 50,8 dolara ulaşma ihtimali bulunmakta.

Destek Seviyeleri 41,4 29,8
Direnç Seviyeleri 46,4 50,8
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster