Litecoin (LTC) Analiz: Fiyatlanma Nereye Kadar Devam Edebilir?

Litecoin-05-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

İlk olarak 10 Mayıs’ta 413 seviyelerine ulaşan LTC yaklaşık olarak 2 aylık bir düşüş serüvenine girdi.

Düşüş serüveninden çıkarak grafik değerlerine baktığımızda 20 günde ciddi bir toparlanma içerisine girdiğini görüyoruz. 105 dip fiyatından çıkarak yazının yazıldığı zaman itibariyle anlık olarak 171 dolardan işlem gördüğünü söyleyebiliriz. Buda LTC için yaklaşık olarak yüzde 60’lık bir kar oranı demek.

LTCUSDT_2021-08-11_11-42-39

Litecoin (LTC)’nin İndikatör Değerlerine Göre İncelenmesi

Bu başlık altında sizlerle ilk olarak RSI indikatörünü inceleyeceğiz. Litecoin’in (LTC) grafiğinin aylık grafiğini açıp baktığımızda RSI indikatörü bizlere 50 seviyesinden yukarı doğru döndüğünü göstermektedir. Buda bizlere aylık grafik olduğu için uzun vadede yolu olabileceğine dair bilgiler veriyor. Fakat grafiğin günlük ve 4 saatlik paritelerine baktığımızda RSI indikatörünün 70 seviyelerinin üzerine çıktığını artık aşırı bir alım olduğunu gösteriyor. Buda yatırımcılarını kısa dönemde biraz olsun tedirgin edebiliyor diyebiliriz. Çünkü RSI günlük ve 4 saatlikte biraz rahatlamak isteyebilir.

LTCUSDT_2021-08-11_11-58-22

Diğer bir indikatörümüz ise Stokastik RSI. Yine aynı şekilde stokastik RSI indikatörüne baktığımızda  hem aylık, hem günlük hem de 4 saatlik paritelerde aşırı alım seviyesinde olduğu görüyoruz. Yine aynı şekilde bu indikatörümüzde biraz rahatlamak isteyebilir.

Son olarak 50,100 ve 200 günlük  hareketli ortalama indikatörünü inceliyoruz. Bu indikatör bizlere bir nevi destek ve direnç noktalarını gösteriyor. Günlük paritede bu değerlere baktığımızda MA 50 değerinin güncel olarak 136 dolar seviyesinde bir destek görevi gördüğü ve bu seviye aşıldıktan sonra yaklaşık olarak yüzde 25 bir kar oranı elde ettiği görülmektedir. MA 100 seviyesi ise 177 seviyesinde bir direnç olarak karşımıza çıkmaktadır. MA 200 seviyesine baktığımızda da 191 dolar seviyesinde bizleri güncel olarak karşılamaktadır. 4 saatlik paritede ise bu değerler aşılmış ve 150,145 ve 134 seviyelerinde bizlere destek haline gelmiştir. 26 Temmuz’da 4 saatlik paritede kendini MA200’ün üzerine atan LTC güzel bir re-test yaparak yoluna devam etmiş ve şuan ki 170 seviyelerine kadar gelmiştir.

LTCUSDT

Litecoin’in (LTC) Destek ve Direnç Seviyeleri!

Litecoin’e 4 saatlik paritede grafik hareketlerine baktığımızda yükselen trend çizgisini 3 kere test ederek hareketine devam ettiği görmekteyiz. 148-150 arasındaki destek seviyesinden sekerek kendini üst direnç noktalarına atmaya hedeflediğini görüyoruz. Fakat 175-181 arasındaki direnci aşıp mum kapanışı yapmadan buradan alım yapılması yatırımcılar için oldukça riskli bir seviye olacaktır. LTC’nin üst dirençleri aşması halinde diğer dirençleri de test etmesi olası fakat bu seviyelere ulaşması için biraz zaman ve sabır gerekebilir. Çünkü bazı analistler genel olarak kısa bir düzeltme beklediklerini ifade etmektedir. LTC bu düzeltmeden ne kadar etkilenir bilinemez. Bizim için önemli olan para kaybetmeden para kazanmak. Bu yüzden alım yaparken temkinli olmakta fayda var ve her zaman elde ettiğimiz karı unutmamalıyız.

LTCUSDT_2021-08-11_12-54-07

Uyarı: Bu yazımızda sizlerle beraber Litecoin (LTC) grafiğini inceledik. İçerikte yazmış olduğum bilgiler alım satım hedefi olarak görülmemeli, sadece kendi şahsi fikirlerimi içermektedir. Bu yüzden bu analiz herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Sizin de LTC hakkında fikirleriniz varsa yorum kısmında belirtirseniz sevinirim.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster