Litecoin kısa vadeli Fiyat Analizi: 19 Eylül

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Litecoin’in fiyatı geçtiğimiz hafta bir konsolidasyon sürecine katlanmak zorunda kaldı. 12 Eylül’de kripto para biriminin fiyatı yüzde 8’e yakın bir düşüşle 51 dolardan 47 dolara yaklaştı ve o zamandan beri Litecoin kayıplarını telafi etmek için mücadele ediyor. Bununla birlikte, LTC bir miktar pozitif ivme kazanırken, tekrar kuzeye doğru ilerlemeden önce önümüzdeki birkaç gün içinde küçük bir düşüş görebilir.

Basın zamanında Litecoin, 3,1 milyar dolarlık piyasa değeriyle 48,2 dolardan işlem görüyordu. O sırada CoinMarketCap listesinde 10. sırada yer alırken, son 24 saatte yüzde 0,5’lik küçük bir düşüş kaydetti.

Litecoin 2 saatlik grafik

Kaynak: LTC / USD, TradingView

Litecoin’in 2 saatlik grafiğine göre, yukarıda bahsedilen fiyat düşüşünden bu yana, LTC’nin fiyatı azalan bir üçgen oluşumuyla sınırlı kaldı. Geçen hafta, kripto daha düşük zirveler kaydettiği için bir düşüş trendi kaydetti. Aynı dönemde LTC, 47 $ fiyat seviyesinden önemli ölçüde destek aldı ve eğer düşüş baskısı bir artış görürse, kripto para biriminin 46 $ ‘lık destek seviyesine de güvenmesi gerekebilir.

49 dolarlık işaret, listelerde tam bir iyileşme ile ilgili olarak Litecoin yolunda önemli bir direnç noktası olmaya devam ediyor. Önümüzdeki birkaç gün içinde, madeni paranın azalan üçgen formasyonu içinde kalması ve bir fiyat kırılma olasılığını yeniden canlandırmadan önce ilk desteğini bir kez daha test etmesi muhtemeldir.

Kaynak: LTC / USD, TradingView

Basın zamanında, MACD göstergesi düşüş eğilimi göstermişti ve MACD çizgisi Signal hattına yaklaşırken hafif bir tersine dönme olasılığı gösteriyordu. Dahası, RSI aşırı satım bölgesinde zayıfladıktan sonra tarafsız bölgede kalmaya devam ediyordu.

Kaynak: CoinMetrics

İlginç bir şekilde, son 3 ayda Litecoin, fiyat listelerinde bağımsız olarak hareket etme kabiliyetinin arttığını gördü. Bunun nedeni, Litecoin ile dünyanın en büyük kripto para birimi arasındaki korelasyonun 0,86’dan 0,80’e düşmesi olabilir.

Sonuç

Litecoin’in fiyatı bir haftaya yakın bir süredir azalan bir üçgen kanal oluşumunun bir parçası oldu ve önümüzdeki günlerde kripto para biriminin fiyatının oluşum içinde kalması muhtemel. Bu, kripto paranın fiyatı için küçük bir düşüşü içerecektir, çünkü bir kopuşu başlatmak için yeterli ivme kazanmadan ve ani direnişe yönelmeden önce desteği 47 $ ‘da test etme olasılığı yüksektir.

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster