Litecoin Fiyatı Yeşil Bölgede: LTC Bu Kararlılığını Koruyabilecek mi?

  • Litecoin’in son 24 saatte en fazla kazanç sağlayan varlıklardan biri olduğu belirtildi. Verilere göre, coin son 24 saatte %1’den fazla değer kazandı ve yaklaşık 66,25 dolarlık bir değerle işlem görmekte.
  • Duygu 15 Ağustos’ta kötüleşmeye başladığında, altcoin’in Awesome Oscillator (AO) adlı göstergesi aşağı doğru kırmızı histogram çubukları göstermeye başladı.
  • LTC’nin AO’su negatif, yazının yazıldığı sırada -18.89 değerinde, bu da ayıların mevcut piyasayı yönettiğini göstermektedir. Ayrıca, coinin On-Balance Volume (OBV) göstergesi son haftada düştü.

Litecoin son 24 saatte pozitif alanda kalan nadir kripto paralardan biri: LTC bu dayanıklı fiyat hareketini sürdürecek mi? Satış baskısı ile karşılaşabilir mi?

Litecoin Son 24 Saatte Artış Gösterdi

Geçtiğimiz haftanın likidite çıkışının ardından piyasa toparlanırken, on-chain veri sağlayıcısı Santiment’in bir paylaşımında, Litecoin’in son 24 saatte en fazla kazanç sağlayan varlıklardan biri olduğu belirtildi. Verilere göre, coin son 24 saatte %1’den fazla değer kazandı ve yaklaşık 66,25 dolarlık bir değerle işlem görmekte.

Santiment, genel piyasa düşüşünün yeni haftada devam edebileceğini, çoğu varlığın piyasa değeri/gerçekleşmiş değer oranının sahiplerin hala zararla satış yapmaya devam ettiğini öne sürdü.

Son 24 saatteki hafif artışa rağmen, LTC’nin günlük grafiği, coini önümüzdeki günlerde bu kazançları kaybedebileceğini gösterdi.

Litecoin toparlanmayı simgeliyor

LTC’nin fiyatına daha geniş bir bakış, fiyatının son haftada %20 düştüğünü gösterdi. Duygu 15 Ağustos’ta kötüleşmeye başladığında, altcoin’in Awesome Oscillator (AO) adlı göstergesi aşağı doğru kırmızı histogram çubukları göstermeye başladı.

AO, piyasadaki potansiyel dönüşleri takip eden bir momentum göstergesidir. Boğa geçişi, AO’nun sıfır çizgisinin üzerine çıktığında gerçekleşir ve momentumun olumlu yönde döndüğünü gösterir. Tersine, ayı geçişi, AO’nun sıfır çizgisinin altına indiğinde görülür ve momentumun negatif yönde döndüğünü belirtir.

LTC’nin AO’su negatif, yazının yazıldığı sırada -18.89 değerinde, bu da ayıların mevcut piyasayı yönettiğini göstermektedir. Ayrıca, coinin On-Balance Volume (OBV) göstergesi son haftada düştü. LTC’nin OBV düşüşünün başlangıcı, AO negatif olmaya başladığında rast geldi, bu da yukarıdaki pozisyonu doğruluyor.

Bir varlığın OBV’si düştüğünde, piyasada satış baskısının alış baskısından daha fazla olduğunu gösterir, bu da genellikle varlığın değerinde düşüşe yol açar. Buna ek olarak, momentum göstergeleri yazının yazıldığı sırada aşağı doğru eğilim gösterdi ve ayın başından beri aynı konumda durdu. LTC’nin Relative Strength Index (RSI) değeri 25.48, Money Flow Index (MFI) değeri ise 23.70 idi.

Bu değerlerde, her iki gösterge de duygular değişmezse LTC’nin yakında aşırı satış durumuyla karşılaşabileceğini işaret ediyor. Bu da fiyatına daha fazla baskı getirebilir.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version