Litecoin Düşüş Sinyalleri Veriyor! Peki Olası Senaryolar LTC Fiyatlarını Nereye Götürebilir?

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Piyasadaki yedinci en büyük kripto para birimi olan Litecoin , iki haftadır 42-45 dolar aralığında konsolide oluyor ve altcoin o zamandan beri fiyat hareketini kaydediyor. Birkaç düşüş girişimine rağmen Litecoin, desteklerden güç kaydetti ve çizelgelere göz atarak, teknik grafiğe göre ayıların hangi seviyeden sonra egemen olabileceğinin düşünüldüğü görünmektedir.

Litecoin Günlük Grafik

Litecoin

Litecoin’in günlük grafiğinde azalan bir üçgen deseni şekilleniyor. Bu modelin tamamlanması uzun vadede potansiyel bir düşüşe yol açabilir. Bu, günlük hareketli ortalamaların yerleştirilmesiyle de desteklendi. 50 DMA [Pembe], 200 DMA [Mor] göstergeleri dolayısıyla kripto para için yükseliş periyodu sınırlanıyor gibi görünüyor zira LTC fiyatı bu göstergelerin altlarında kaldı ancak buna rağmen o aralıkta küçük bir yükseliş de kaydetti.

Bununla birlikte, iki günlük hareketli ortalama birbirine paralel hareket ettikçe, altın haç (golden cross) beklentisi azaldı, bu da potansiyel bir düşüş fazının ileride olabileceği anlamına geliyor. Litecoin fiyat mumlarının üzerinde asılı duran 200 DMA’ya ek olarak, 50 DMA, yukarı doğru harekete devam ettiği için 13 Mayıs’ta mumların üzerine tırmandı. Bu ayrıca ayıların varlığını doğruladı.

Litecoin

Teknik göstergeler de dikkate alındığında, düşüş eğilimine yönelmiş oldukları görülüyor. MACD, örneğin, yük alan ayıları gösteren sinyal hattının altına kaymıştır. Göreceli Güç Endeksi [RSI] da 50 medyan nötr çizginin altındaydı. Bu durum, kripto para piyasasında yatırımcılar arasında bir satış baskısı hissine işaret etti.

Durum 1

Üç haftadan daha uzun bir süre boyunca azalan kanal paterni, günlük hareketli ortalamaların yerleşimi ve göstergeler, düşüş eğilimi gösteriyor. Eğer bu gerçekleşirse, kripto para para VPVR göstergesine göre 35.68 dolar ve 30.63 dolar seviyelerini yeniden test edebilir. Eğer düşüş eğilimi devam ederse, aynı zamanda Aralık ’18’in en düşük seviyesi olan 22.76 dolar seviyesine gerileyebilir.

Durum 2

Trendin tersine çevrilmesi zor bir ihtimal olarak görünse de, Litecoin’in fiyat mumlarına Mart ayının ikinci haftasından bu yana görülmeyen seviyelerde 51.16 $ ve 59.22 $ ‘lık direnç göstermişti.

Korelasyon

Litecoin Bitcoin Korelasyon

Litecoin, “Bitcoin’in altınının gümüşü” dür. Bu atasözü, iki madeni para sadece aynı kod tabanını paylaşmakla kalmaz, aynı zamanda yükselen ve art arda düşen benzer fiyat eylemleri de sergiler. Yazma sırasında BTC- LTC korelasyon katsayısı 0.86’nın en yüksek seviyesinde duruyordu. Bu, Bitcoin’in yukarı yönlü fiyat hareketinin Litecoin’in fiyatını önemli direnç noktalarını aşmak için fırlatabileceğinin göstergesiydi.

Sonuç

Ekteki grafikler, Litecoin’in 35.68 dolar, 30.63 dolar ve 22.76  dolardaki destek noktalarına kadar düşmesine neden olabilecek bir düşüşe işaret etti, ancak potansiyel yükselişte LTC fiyatları 51.16 dolar ve 59.22 dolardaki dirençlerle karşı karşıya. 

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster