Perşembe, Aralık 3, 2020

LibertyX: Bitcoin ATM’lerinde Nakit Satış Dönemi Başlıyor!

Amerika’nın ilk ve en büyük Bitcoin ATM, kasiyer ve kiosk ağı olan LibertyX, binlerce ATM’sine Bitcoin satış seçenekleri eklediğini duyurdu.

26 Ekim’de sosyal medya platformu twitter’da yapılan duyuruya göre LibertyX, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 5.000 ATM’de Bitcoin çekmeyi mümkün kıldı. Bu bağlamda, tüketiciler artık katılımcı ATM’lerden herhangi birinde nakit karşılığında Bitcoin satabilecekler.

LibertyX CEO’su ve kurucu ortağı Chris Yim, daha önce firmanın yazılımının yalnızca banka kartlarıyla Bitcoin alımlarını desteklediğini söylemişti. Bu son uygulama, yatırımcıların Bitcoin’lerini nakit olarak satmalarına izin verecek.

Yim yaptığı açıklamada, Bitcoin’in şu anda yıllık zirvelere ulaştığını belirterek şu açıklamayı yaptı:

“Bitcoin’in fiyatının yükselmesiyle tüketiciler, banka havalesi veya banka havalesi gecikmeleriyle uğraşmadan Bitcoin satmanın bir yolunu arıyor. Bu da bu uygulamayı ortaya çıkarmamıza neden oldu. “

Yim, ATM satış özelliğinin şu anda ABD’de Bitcoin alımlarına kıyasla sınırlı sayıda ATM tarafından desteklendiğini söyledi:

“Bitcoin satın almak hiç bu kadar kolay olmamasına rağmen, satışı başka bir hikaye. ABD’de yaklaşık 15.000 Bitcoin ATM’si var, ancak 2.000’den azı tüketicilerin Bitcoin’i nakit karşılığında satmasına izin veriyor. “

Yim ayrıca, 5.000 ATM’ye yerleştirilen nakit çıkışlı ürünlerle tüketicilerin Bitcoin satabilecekleri Bitcoin ATM sayısını üç katına çıkardığını ve her bloğa Bitcoin yerleştirme misyonunu daha da ileriye taşıdığını belirtti.

Yapılan açıklamada ATM’lerde yapılacak Bitcoin satışlarının belirli ücretlere tabi olacağı bildirildi. LibertyX’in yardım masasından alınan verilere göre LibertyX’in Bitcoin ATM’leri için tüketici ücretinin% 8 olarak belirlendiği görülüyor. Yim, LibertyX’in ATM’lerdeki BTC fiyatının Coinbase’in tüketici fiyatlarını yakından takip eden bir borsa endeksine dayandığını söyledi.

LibertyX hakkında

LibertyX, 44 eyalette binlerce lokasyona sahip Amerika’nın ilk ve en büyük Bitcoin ATM’leri, kasiyerleri ve kioskları ağıdır. LibertyX geçtiğimiz günlerde, Nevada’daki Tesla Fremont Gigafactory’nin operasyonel bir Bitcoin ATM’ye sahip olduğunu iddia etmesinden kısa bir süre sonra, Ekim 2020’de medyanın ilgisini çekti.

LibertyX temsilcileri ayrıca, şirketin Ağustos 2020’de Tesla’da çalışanların erişebileceği üç ATM’de BTC satış ve alımlarını etkinleştirdiğini söyledi.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺42.24
  THYAO.IS₺12.19
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.69
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.83