Kuzey Dakota’da Kamu Ödemeleri Kriptoyla Kabul Edilebilecek

dakota
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kuzey Dakota’daki bir şehir, kripto ödemelerini kabul etmeye başlayarak Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto para birimi benimseme yarışına katılmış olacak. Williston Şehri finans direktörü Hercules Cummings Perşembe günü yaptığı açıklamada, şehir yönetiminin Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerini kamu hizmeti faturaları için ödeme olarak kabul etmeye başlamak için kripto ödeme firması BitPay ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Ortakları Microsoft ve Facebook’un bulunduğu en büyük sanal ödeme sağlayıcısı olan BitPay ile ortaklık kurduk. Şehir yöneticisi, Kuzey Dakota Eyaleti’nde bu hizmeti sunan ilk ve ülkedeki üçüncü belediyeyiz

Kamu hizmeti faturası ödemeleri, başlangıçta kripto ödemesi için uygun olan tek fatura olacağını söyledi ve şehrin lisanslar, depolama sahası ve izinler gibi faturalar için yeni ödeme yöntemini genişletmek için kalite değerlendirmeleri yapacağını sözlerine ekledi.

Yeni ödeme yöntemi, şehrin mevcut ödeme alternatiflerine ayak uydurmak ve temassız ödemeleri mümkün kılmak için daha fazla ödeme yöntemi keşfetme taahhüdü ile uyumlu gibi görünüyor.

Cummings’e göre çevrimiçi ödeme yöntemlerini kullanmanın güvenlik, rahatlık ve maliyet tasarrufu gibi bir dizi avantajı da var. Duyuruya göre, BitPay, Google Pay, Apple Pay ve PayPal gibi hizmetler aracılığıyla yapılan ödemeler için %3 komisyona karşılık, internet üzerinden hizmet faturalarını ödemek için %1 ücret alıyor.

Williston sakinleri, bir BitPay faturası almak için resmi şehir web sitesini ziyaret edebilir ve hesap bilgilerini sağlayabilir. Duyuru notları, bireyler doğrudan BitPay veya kripto borsaları gibi diğer hizmetlerle ödemeler için dijital bir cüzdan oluşturabilirler.

ABD’deki bazı eyaletler şu anda kripto dostu yasaları düşünüyor. Bu haftanın başlarında, Nebraska milletvekilleri devlet bankalarının kripto parayı işlemesine izin verecek bir girişimi tercih ettiler. Tennessee, Jackson belediye başkanı, Miami, Florida’daki benzer önerileri tekrarlayarak, Bitcoin’de kamu maaşlarını ödemek ve şehrin bilançoları için kripto para birimlerini çıkarmak için bir kampanya başlattı. Newsweek dergisi tarafından toplanan verilere göre, Mayıs 2021 itibariyle 46 milyon Amerikalı veya tüm ABD’li yetişkinlerin %17’si Bitcoin’e sahip gibi gözüküyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!