Kripto Varlıkların Popülerliği %2300’ün Üzerinde Yükseldi!

bitcoin-kripto-paralar-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

New York merkezli veri analiz şirketi “Chainalysis” geçtiğimiz günlerde bir analiz paylaştı.

Kripto Varlıkların Popülerliği 1 Sene’ de %880 Arttı!

Kripto varlıkların küresel çapta benimsenmeye başladığını ve hızla arttığını açıkladı. Özellikle başta Bitcoin olmak üzere global çapta bir popülerliğe ulaşan kripto sektörüne ilgi gün geçtikçe büyümeye devam ediyor!

Gün geçtikçe daha fazla insanın hayatına giren, Kripto ve Dijital varlıklar her geçen gün daha’ da popülerleşiyor.

Chainalysis, yaptığı bu analizler sonucunda Kripto ve Dijital varlıkların insanlar tarafından benimsenmesi geçtiğimiz yıl %880 oranında müthiş bir artış yaşadı.

Ayrıca son yıllara baktığımız’ da Kripto para birimlerinin benimsenmesi özellikle 2019 yılından bu yana büyük ölçüde arttı. Yavaş yavaş bu sektörün global bir fenomen haline geldiğini görüyoruz.

Chainalysis’ in raporuna göre, global popülerliğin 2019 yılının son dönemlerinden bu yana %2300 arttığını ve sadece geçtiğimiz yıl %881 oranında bir artış olduğunu vurguladı. 2020 yılının ilk yarısında bu popülerlik oranı %2.5 oranında yükseliş yaşamasına rağmen, 2021 yılının ilk yarısında ise bu oran %24′ e yükseldi.

bitcoin-ve-kripto-para-birimleri-korelasyon-1200x675-1-1

Bu artışların ana sebeplerinden insanların kriptoyu değerli bir varlık olarak görmeye başlaması olarak nitelendirebiliriz. Bunların yanında Asya, Amerika ve Avrupa ülkelerinin Kripto sektörünü benimsemesi ile kurumsal yatırımları güçlendiriyor ve güvenilirliği arttıyor diyebiliriz.

Son zamanlarda Messari, Asya’nın yüksek meblağlı işlem hacimlerinin %90’ının dijital varlık ticaretine dayandığını gösteren veriler yayınlamıştı.

Tüm bu popülarite gün geçtikçe artmasına rağmen, ilginç bir şekilde Çin, ABD gibi önde gelen ülkelerin kripto sektörü sıralamasında hala biraz geride kaldığını görebiliyoruz.

Kripto sektörünün en yaygın olduğu bu ülkelerin bu düşüşü yaşamalarının en büyük nedeninin, hükümetlerin kripto sektörüne getirmeye çalıştıkları kısıtlama çabaları olduğu tahmin ediliyor.

Gelecekte bu popülerliğin daha’ da yükselmesi beklenirken, şuan tüm dünyanın gündeminde olan kripto para sektörünün ne yönde gelişeceğini ne yönde büyüyeceğini herkes merakla bekliyor!

Sizler Kripto Varlıkların Popülerliğinin Bu kadar Genişlemesini Nasıl Yorumluyorsunuz? Aşağıdaki Yorumlar Kısmından Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşabilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster