Kripto Piyasasında yeni zirve için majör habere ihtiyaç var mı ?

Screenshot_3
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Piyasasında yeni zirve – Finansal piyasaların bazı haberleri ya da gelişmeleri fiyatlandırdığı su götürmez gerçek olsa da bunun ötesini görmek sizi kaybeden çoğunluktan ayıran nokta olacak !

Kripto Piyasasında yeni zirve
Kripto Piyasasında yeni zirve


Finansal piyasalarda haberlerin fiyata doğrudan etkisi tartışılır fakat bazı teknik gelişmeler ve tarihi kırılmaların etkisi de yadsınamaz. Halving’e doğru adım adım yaklaşırken bizi yeni zirvelere taşıyabilecek herhangi bir haberin ya da gelişmenin takipçisiyiz.

Fakat gerçekten Bitcoin’in herhangi bir major habere ihtiyacı var mı ? Kripto Piyasasında yeni zirve!

Bu konuda çoğunluktan daha farklı düşünüyorum. Global krizin kaçınılmaz olması ; tarihinin kesin olmayışının yanı sıra geleceğinin su götürmez bir gerçek oluşu alternatif finansal varlıkların yıldızını parlatabilir. Bitcoin ve altcoin piyasasının da bu noktada ayrışmasını ve önemli seviyeleri aştıktan sonra durdurulamaz olacağına inancım tam.

Kripto Piyasasında yeni zirve
Kripto Piyasasında yeni zirve

Peki hangi önemli seviyeler yeni zirvelerin kapısını aralayabilir ?

Bu seviyelere biraz değinelim ; haftalıkta 11.500$ üstünde haftalık kapanış yapmayalı 2 sene oldu. Aynı zamanda içinde bulunduğumuz senede 14.000$’ı deneyen Bitcoin bu seviyenin üstünde asla haftalık kapanış yapamadı. Bu seviyenin üstündeki kapanışlar yeni bir zirvenin habercisi olabilir.

Bitcoin’in bu büyük kırılımı için ne kadar bekleyeceğiz ?

Bu soruya magazinsel bir cevap vermektense ilk önce 9400$ seviyesinin kırılması beklenmeli. Grafiğin ve incelediğimiz tablo neticesinde en geç Kasım ayının bitişiyle birlikte rotamız belli olacaktır. Ciddi bir Bitcoin yükselişi de bilindiği gibi Bitcoin dominasyonunda yeni bir yükseliş dalgası yaratabilir. Haftalıkta MA-100 seviyesi olan 7750$ bölgesinin altındaki kapanışlar ise 6800$’a kadar bir esnemeye gebe olabilir. Bu bölge aylık grafikte Bollinger Bandlarımızın ortasına tekabül ediyor. Son dayanak noktamız belki burası olabilir.


Altcoinlere değinmeden olmaz !

Yeni bir altcoin boğa sezonu için ise ilk önce Bitcoin dominasyonunda 63 bölgesinin altına sert bir kırılışın takipçisi olmalıyız. Bu seviye kırılana dek altcoinlerin trade bölgesinde olabileceği değerlendirilmeli.

Önümüzdeki haftalarda adım adım giderek daha detaylı bazı noktaları ; kimsenin görmediği ve incelemediği verileri inceliyor olacağız.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir; ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!