Kripto Piyasası Şu Anda Sıkıcı Olabilir Ancak Bitcoin Boğaları için Güzel Günler Yakın!

  • Blockware Solutions ve Glassnode’a göre, Bitcoin’in dolaşımdaki arzının son bir ay içinde aktif olan oranı bu haftanın başlarında rekor düşük bir seviye olan %5,4’e düştü.
  • Kripto piyasasında hala tercih edilen bir strateji, sözde uzun vadeli sahiplerin dolaşımdaki arzın %75’in üzerinde kontrol ettiği “al ve tut” stratejisidir.
  • Birkaç ay sonra gerçekleşecek olan potansiyel spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) lansmanı dışında, makro ve düzenleyici endişeler ayıları destekliyor gibi görünüyor.

Bitcoin ve kripto para piyasası şu anda sıkıcı olabilir ancak on-chain verilerine göre, boğaların lehine veriler olumlu ilerliyor ve fiyat bir yükseliş rallisi yaşayabilir.

On-Chain Veriler, Bitcoin Boğalarının Lehine İşliyor

Sıkıcı bir şekilde sakin görünen kripto sularının altında boğa eğilimli Bitcoin (BTC) gizleniyor ve potansiyel olarak aşırı büyük bir fiyat rallisi için sahne hazırlanıyor.

Blockware Solutions ve Glassnode’a göre, Bitcoin’in dolaşımdaki arzının son bir ay içinde aktif olan oranı bu haftanın başlarında rekor düşük bir seviye olan %5,4’e düştü. Başka bir deyişle, daha az coin el değiştiriyor ve arz tarafında zayıflık göstergesi olarak kabul ediliyor. Yazı sırasında Bitcoin’in dolaşımdaki arzı 19,48 milyondu.

Blockware Solutions, şunları söyledi: “Fiyat, kenarda belirlenir, yani Bitcoin’i sürekli olarak el değiştirenler kısa vadeli fiyat hareketini sürdürür. Arz tarafındaki likidite eksikliği arttıkça, yani daha az arz el değiştiriyor olarak gösterildikçe, herhangi bir talep katalizörü fiyatı uçuracak.”

Bir yıldan fazla süredir hareketsiz kalan dolaşımdaki arzın yüzdesi yaklaşık %70 civarında. Kripto piyasasında hala tercih edilen bir strateji, sözde uzun vadeli sahiplerin dolaşımdaki arzın %75’in üzerinde kontrol ettiği “al ve tut” stratejisidir. Glassnode, uzun vadeli sahipleri en az 155 gün boyunca coin tutan adresler olarak tanımlar.

Boğa katalizörleri bekleniyor

Birkaç ay sonra gerçekleşecek olan potansiyel spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) lansmanı dışında, makro ve düzenleyici endişeler ayıları destekliyor gibi görünüyor.

FalconX’in baş araştırma müdürü David Lawant, Salı günü gönderdiği bir notta, “Makro senaryo hiç bu kadar belirsiz olmamıştı ve ‘daha uzun süre daha yüksek’ genel ruh risk varlıklarını, kripto dahil olmak üzere sınırlayabilir” dedi.

Lawant ayrıca, “Hükümet tarafından el konulan cüzdanlardan, iflas etmiş portföylerden ve önümüzdeki 6-12 ay içinde büyük token kilidinden kaynaklanan bazı potansiyel satış baskısı olduğunu belirtiyor ve son olarak ABD’de daha fazla düzenleme eylemi gelecek mi bilinmiyor” dedi.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version