Kripto Piyasası İçin Bir İyi Bir Kötü Haber

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Kripto piyasasında tuhaf haberler gelmeye devam ediyor. Tayland merkez bankası, kripto para birimlerinin Tayland’da yasal ödeme aracı olmadığını vurguladı. Tayland kripto piyasasına zarar mı vermek istiyor? Kripto için işler iyi gitmiyor gibi. Tayland kriptoyu neden kabul etmiyor? Amerikan bankacılık devi Bank of America, kripto para birimleri ve ilgili teknolojileri araştırmak bir ekip oluşturdu. Hepsi ve daha fazlası yazımızda.

Tayland Merkez Bankasının Açıklamaları

kripto

Kriptoyu Ödemelerde Kullananlar Doğru Yolda Değil

Tayland Merkez Bankası (Bank of Thailand)(BoT), “mal ve hizmetler için ödeme olarak Bitcoin ve Ether gibi dijital varlıkları” talep eden firmaların kendi kendilerinin sonunu getirme peşinde olduklarını söylüyor.

Yaygınlaşırsa Riskleri Azaltmak İçin Çalışmalar Yapacağız

Merkez bankası Perşembe günü yaptığı açıklamada, kripto ödemelerinin yaygınlaşması durumunda ülkenin finansal sistemine ilişkin riskleri azaltmak için Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile koordine edeceğini söyledi.

Bankanın ödeme sistemleri politikasından sorumlu başkan yardımcısı Siritida Panomwon Na Ayudhya, Tayland Merkez Bankası’nın dijital varlıkların gelişimini sürekli olarak izlediğini söyledi ve kriptonun Tayland’da bir yasal ihale şekli olmadığını vurguladı.

Yanlış Bir şey Yapmıyoruz!

kripto
Tayland Ekonomi Bakanı Sayın Arkhom Termpittayapaisith

Tayland Merkez Bankası sözcüsü konuşmasına şu şekilde devam etti : “Biz Tayland Merkez Bankası olarak dijital varlıkların mal ve hizmetler için bir ödeme aracı olarak kullanılmasını desteklemiyoruz; bu, Uluslararası Para Fonu (IMF), Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) gibi birçok uluslararası kuruluş ve düzenleyici ile tutarlı bir görüş.” Taylan Merkez Bankası, yaptığı açıklamada, İngiltere, Avrupa Birliği, Güney Kore ve Malezya’nın merkez bankalarınında aynı fikirde olduğunu açıkladı.

Yeni Düzenlemeler Gelebilir

Açıklama, Taylan Merkez Bankası’nın gelecek yıl bir perakende merkez bankası dijital para birimini (CBDC) denemeyi planladığı bir dönemde geldi.

Bu yılın başlarında Taylan Merkez Bankası, Terra’nın baht cinsinden sabit parasının “yasadışı” kullanımına karşı uyarıda bulunduktan sonra stablecoin düzenlemeleri yayınlayacağını söyledi.

ABD’nin En Büyük İkinci Bankası Kripto Piyasaları İçin Araştırma Ekibi Oluşturuyor

kripto

Bank of America, kripto para birimleri ve ilgili teknolojileri araştırmak bir ekip oluşturdu.

Bank of America’nın küresel araştırma başkanı Candace Browning, kripto para birimleri ve dijital varlıkların “en hızlı büyüyen gelişen teknoloji ekosistemlerinden biri” olduğunu söyledi.

Browning, “Güçlü endüstri araştırma analizimiz, pazar lideri küresel ödeme platformumuz ve blok zinciri uzmanlığımız nedeniyle düşünce liderliği sağlamak için benzersiz bir konumdayız” diye yazdı.

Amaç Kripto Değil, Blockchain!

kripto

Bank of America, kriptonun daha kullanışlı kuzeni olan blockchain teknolojisiyle yıllardır ilgileniyor. 2018’de, şirket tarafından takip edilen bu tür birçok patentten biri olan nesnelerin interneti (internet-of-things)(IoT) düğüm verilerini kaydetmek için izinli veya yalnızca davetli bir blok zinciri için patent başvurusunda bulundu ve 2019’da blok zinciri pozisyonları için birkaç kişi işe almaya başladı. .

Rakiplerinin Gerisinde Kaldı

Ancak Bank of America, yakın zamanda kripto alım satım masasını kriptoya girmek için yeniden açan JPMorgan ve Goldman Sachs gibi rakip mega bankaların gerisinde kaldı. Yeni kripto araştırma ekibi, varlıklara göre en büyük ikinci ABD bankasında işlerin değişebileceğini öne sürüyor.

Yeni kurulacak olan gruba, bankanın veri ve yenilik stratejisi grubunun kurucu üyesi olan deneyimli Alkesh Shah başkanlık edecek ve bankanın küresel sabit gelirli, para birimleri ve emtia araştırma ekibinin başkanı Michael Maras’a rapor verecek.

 

Sen kriptodaki yeni gelişmeler hakkında ne düşünüyorsun sence de piyasayı olumlu yönde mi etkileyecek? Farklı şekilde düşünüyorsan yorumlarda fikrini belirtebilirsin.

 

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook