Kripto Piyasası ETF Rüzgarını Arkasına Aldı: Bitcoin Fiyatı 2023 Yılındaki Yeni Zirvesine Yükseldi!

  • Piyasa değeriyle en büyük kripto para birimi yazı sırasında 31.145 dolarlık bir fiyatla işlem görüyor.
  • Bitcoin en son Mayıs 2022’de 31.000 doların üzerine çıkmıştı. Bu yılın başında varlık 17.000 doların altında işlem görüyordu.
  • Bitcoin fiyatı 31 bin dolar üzerinde işlem görmeye devam ederken, Haziran ayındaki BTC kazancı %14’ü aşmış durumda.

Bitcoin fiyatı uzun bir aradan sonra 31 bin doları aştı ve yılılk yükseğine ulaştı; BTC, Mayıs ayındaki kayıplarını telafi etti.

Bitcoin Fiyatı 31 Bin Dolara Yükseldi

Bitcoin, yüksek profilli bir ETF başvurusu ve yeni bir kripto borsasının piyasaya sürülmesiyle ilgili kurumsal yatırımcıların iyimserliği sayesinde 31.000 doların üzerine çıktı ve fiyat 31.431 dolara kadar yükselmeyi başardı.

Piyasa değeriyle en büyük kripto para birimi yazı sırasında 31.145 dolarlık bir fiyatla işlem görüyor. Bu, son 24 saatte %3,5’ten fazla ve son yedi günde %19’dan fazla bir artış anlamına geliyor.

Bitcoin en son Mayıs 2022’de 31.000 doların üzerine çıkmıştı. Bu yılın başında varlık 17.000 doların altında işlem görüyordu.

Bu yükseliş, dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock’un geçen hafta ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na spot Bitcoin ETF’si için başvuruda bulunmasının ardından gerçekleşti – ki bu başvuru henüz onaylanmadı. Ve bu hafta başında, Fidelity, Charles Schwab ve Citadel Securities gibi büyük Wall Street oyuncularının desteklediği yeni dijital varlık borsası EDX Markets başlatıldı.

Bu ralli, diğer kripto piyasasını da yükseltiyor: İkinci en büyük kripto varlık olan Ethereum, son 24 saatte %1,6 artışla 1.919 dolardan işlem görüyor. Bitcoin çatalı Bitcoin Cash, son 24 saatte en iyi performans gösteren kripto varlık oldu – %32 artışla 179 dolardan işlem görüyor; bu kripto para birimi son bir haftada %60’dan fazla değer kazandı.

Bitcoin’in Aylık Kazancı Artıyor

Bitcoin fiyatı 31 bin dolar üzerinde işlem görmeye devam ederken, Haziran ayındaki BTC kazancı %14’ü aşmış durumda. Mayıs ayında Bitcoin yaklaşık %7’lik bir kayıp yaşamıştı ancak bu kayıplar Haziran ayında telafi edildi. Ocak ayında ise BTC yaklaşık %40 artarak 2023 yılına çok sağlam bir başlangıç yapmıştı.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version