Kripto Paralarımızı Kaybetmemek, Dolandırılmamak İçin Ne Yapabiliriz?

universite
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto paralara olan ilgi arttıkça bazı yöntemler dolayısıyla yatırımcılar dolandırılabiliyor veya paralarına erişemeyebiliyor. Bunun en temel gerekçesi ise bilmediğimiz, güvenilmeyen borsalara girmek, yanlış işlemler yapmak, cüzdanlarımızın şifrelerini yanlış yerlere not etmek gibi, sahte uygulamalar kullanmak gibi.

Soğuk Cüzdanlarımız
Soğuk veya güvenli cüzdanlar uzun ve orta vadeli yatırımcıların sık kullandığı bir yöntem. Bu cüzdanlar internet bağlantısı gerektirmediği için hacklenmesi çok zor. Tek yapmamız gereken şey bu cüzdanlarımızın şifrelerini dijital mecralar yerine kağıda not edip fotokopisini çıkartarak farklı yerlere koymak.

Kripto Para Uygulamaları
Kripto borsalar haricinde yatırımcıların kullandığı kripto para uygulamaları bulunuyor. Bu uygulamalar genellikle yorum, tavsiye, analiz uygulamaları oluyor. Fakat bu uygulamalardaki bazı etkenler kripto paralarınızı kaybetmenize sebep oluyor, özellikle veri izinleri. İngiliz siber güvenlik şirketi olan Sophos Group 167 adet sahte kripto uygulaması tespit etti. Uygulama sizi kripto para yatırımı yapmaya ikna ettikten sonra olanlar oluyor.

Taklit Uygulamalar
Bir çok ünlü ve güvenilir kripto para borsalarını taklit eden uygulamalar yapılıyor. Bu uygulamalar tıpkı o borsalar gibi gözükse de arka planı hiç öyle olmuyor. Paranızı gönderdiğiniz takdirde para dolandırıcılara ulaşıyor ve siz kripto para alamadan paranızı kaybediyorsunuz. Sizin bu uygulamalara para göndermenize gerek kalmadan var olan bilgilerinizle giriş yapmanız yeterli oluyor.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!