Kripto Para Topluluğu Ayaklandı! ABD Yasalarına Tepkiler Büyüyor!

USA-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Kripto Para ile alakalı Beyaz Saray tarafından yapılan düzenlemelere tepkiler çığ gibi büyüyor. Tartışmaya yol aöan açıklamalar yasa tasarısında yapılan değişiklikler ile beraber geldi. Topluluk değişikliklerin yeniden gözden geçirilmesini talep ediyor! Bizler de CoinOtağ olarak haberin detaylarını sizler için topladık!

Kripto Para Topluluğu Alt Yapı Değişikliklerine Kızgın!

Kripto Para

Ayrıntılı olarak, Senatörler Rob Portman ve Mark Warner, Beyaz Saray’ın altyapı planında son dakika değişikliği yaptılar. Değişiklik, madencilikteki proof of stake ve soğuk cüzdan satanları tasarıya dahil etmeyecek. Bununla birlikte, tasarı, proof of stake doğrulayıcılarının ve kripto geliştiricilerinin vergi ve raporlama gerekliliklerine uyması gerektiğini öne sürüyor. Ek olarak tasarı, kripto topluluğuna vergi uygulayarak altyapıyı finanse etmek için 28 milyar dolar toplamayı hedefliyor. Kripto ‘broker’ları, yeni tasarı gereksinimlerini karşılamaları gerektiğini öğreneceklerdir.

Beyaz Saray Kriptodan Gelecek Vergilere Göz Dikti!

Kripto Para

Birkaç saat sonra, The Washington Post muhabiri bir güncellemeyi tweetledi. Muhabir Jeff Stein, Beyaz Saray’ın yeni değişiklik de dahil olmak üzere bu tasarıyı desteklediğini doğruluyor. Tweet, Beyaz Saray’ın bu tasarıyı diğerinden daha fazla desteklediğini belirtti.

Spesifik olarak, bu diğer değişiklik, tasarının yeni etkilerinden muaf tutulacak çok daha geniş bir tüzel kişilik listesine sahipti. Bu, madencilerin yanı sıra doğrulayıcıları ve daha fazlasını içeriyordu. Çoğu borsa yöneticisi, yeni değişiklikten bu ayrımı haksız bir durum olarak görüyor.

Büyük Başlar Durumdan Şikayetçi

Kripto Para

Örneğin, Coin Center’ın genel müdürü Jerry Brito düşüncelerini şu şekilde aktardı. Yeni değişikliğin saçma olduğunu ve felaket olabileceğini söyledi. Sonuç olarak, eğer bu yasa geçerse ABD Kongresi’nin kazananlar ve kaybedenler‘i seçtiğinin açık olduğunu söylüyor. Kargaşa çok güçlü ve kripto topluluğu yeni değişikliğe karşı çıkmak için topluyor. Hatta şimdiden bir dilekçe dolaşmaya başladı bile. Dilekce kripto para meraklılarını harekete geçmeye çağırıyor ve intikam talep ediyor.

Verilen tepkiler bana biraz abartı gelsede ayrımcılık yapılması hoş bir durum değil. Siz Amerika Birleşik Devletlerinin bu hamlesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce de Çin’de madenciliğin yasakalanması gibi bir etkisi olur mu? Bakalım piyasa önümüzdeki dönemlerde nasıl tepkiler verecek!

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster