Salı, Nisan 20, 2021

Kripto Para E-Ticaret’e Adım Atıyor: Bakkt’in Ana Şirketi eBay’i Satın Almak İstiyor!

Kripto Para E-Ticaret – Şimdilik görüşmeler durmuş olsa da ICE, e-ticaret devi eBay’i satın almak istiyor.

Ortaya çıkan son haberlere göre kripto para platformu Bakkt’in ana şirketi olan Intercontinental Exchange (ICE) e-ticaret platformu eBay’i satın almak için çeşitli görüşmeler yapıyor.

Kripto para e-ticaret ve ebay
Kripto Para E-Ticaret Ve eBay

Kripto Para E-Ticaret Ve eBay Adımı

Bir The Wall Street Journal raporuna göre New York Stock Exchange’in ortak firması olan Intercontinental Exchange, eBay’i satın almak için iki kişiyle görüşme yaptı. Ancak ICE’nin açıklamalarına göre bu görüşmeler sona erdi ve yeniden başlayıp başlamayacağı ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Öte yandan Morgan Creek ortağı Anthony Pompliano gibi kripto para ekosistemindeki önemli isimler böyle önemli iki firmanın ortaklığının muazzam sonuçlar doğurabileceğini dile getirdi.

Bunların yanında 2000 yılında kurulan ICE, işletme borsaları, takas merkezleri ve yatırım, ticaret ve risk yönetimi ile ilgili bilgi hizmetleri de dahil olmak üzere birçok hizmeti yürüten bir Fortune 500 şirketi olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanında ICE’nin arkasında bulunduğu kripto para platformu Bakkt sayesinde de kripto paralarla ilgisi bulunuyor. Dolayısıyla eBay gibi dev bir e-ticaret platformunun satın alınması kripto para birimlerinin e-ticaret sektöründe aktif olarak kullanılma ihtimalinin artması olarak yorumlanabilir

Bakkt Hacimlerinde Artış Var

Şubat ayı başında Bakkt, Bitcoin‘e olan açık ilginin sadece bir hafta içinde %114 arttığını, geçen yıl sonundan bu yana piyasaya giren yeni kullanıcı sayısında ciddi artışlar yaşandığını ifade etti. Ancak bunun yanında Bakkt’ın Bitcoin opsiyon işlem hacimleri çok düşük bir seviyede ilerledi ve Ocak sonunda bir süre sıfır seviyesinde devam etti.

Bunun yanında kripto para ekosisteminde bir türev türü olan vadeli işlemler makul derecede sağlıklı bir büyüme gösteriyor. Ancak bir bütün olarak kripto para birimi türevleri yıllık olarak büyüyen ve merkezi olmayan finans alanı olarak tanımlanan DeFi ile bir kopma anı yaşıyor. Şu anda DeFi’de kilitli olan toplam fonlar, geçen yıl aynı zamana göre neredeyse dört kat artmış durumda.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir; ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺25.10
  THYAO.IS₺11.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.96