arama

2020 İle Birlikte Kripto Para Borsalarının Hacmi Yükseldi!

Kırılma okey

2020 Kripto Para Borsalarının Hacmi – 2019’un Haziran ayından sonra düşmeye başlayan kripto para borsalarının hacmi yeni yılla birlikte yükselişe geçti.

2020 ile piyasadaki trendin değişmesi borsaların hacimlerinin yükselmesini sağladı. CryptoCompare’in verilerine göre Liquid, Bitfinex, Bitstamp ve bitFlyer borsalarının işlem hacmi bir önceki aya göre Ocak ayında en az yüzde 50 arttı. Coinbase ve Kraken’in hacmi ise Ocak ayında sırasıyla yüzde 80 ve yüzde 120 arttı.

 Kripto Para Borsalarının Hacmi
2020 Birlikte Kripto Para Borsalarının Hacmi

The Block’un araştırma direktörü Larry Cermak, borsaların hacimlerindeki artışın kripto kışının sonunun geldiğini işaret ettiğini söyledi. Cermak’ın sağladığı verilere göre, Coinbase’in günlük ortalama hacmi Ocak’ta yüzde 81’den fazla arttı. Bu, Haziran 2019’dan bu yana görülen ilk aylık artış.

Borsa, Ocak ayında son beş ayın en yüksek hacmini gördü ve günlük ortalama 205 milyon dolarlık hacim kaydedildi.

2020 İle Birlikte Kripto Para Borsalarının Hacmi Yükseldi!

Türk Kripto Para Borsalarının Hacmi Ve 2020

Yeni yılla birlikte yerli kripto para borsalarının da hacminin artmaya başladığı görülüyor. Türkiye’nin en büyük kripto para borsası olan Paribu ’nun son 30 günlük hacmi 400 milyon dolara dayandı. Paribu gibi diğer yerli kripto para borsaların da hacminin arttığı gözlemleniyor.

Kripto Para ile Vergi Ödemeleri 2020

Bitcoin Suisse’in açıklamasında şu sözler geçti. “Zermatt, Bitcoin’i 28 Ocak 2020’de yerel vergiler ve işlemler için bir ödeme aracı olarak kabul etmeye başladı”. Bitcoin Suisse ile ortaklık kurarak Zermatt yetkilileri artık vergi mükelleflerinin Bitcoin’i, Bitcoin Suisse aracılığıyla İsviçre Frangı‘na dönüştürebiliyor. Bu da geleneksel para birimlerindeki vergi miktarının belediyenin banka hesabına aktarılmasına imkan tanıyor.

Bunun yanında yapılan açıklamalara göre özellikle yerel vergi mükellefleri vergilerini, Bitcoin ile Zermatt belediye binasına kurulan bir satış noktası aracı ile ödeyebilecekler. Ayrıca bir çevrimiçi ödeme portalı üzerinden de ödeyebilecekler. Ancak, Bitcoin ile online vergi ödemek için vergi mükelleflerinin bir kripto ödeme çözümü için doğrudan Zermatt Vergi Dairesi‘ne başvurması gerekecek. 2020 içerisinde, yeni vergi ödemeleri konusunda; Bitcoin (BTC) seçeneğini sunmak son zamanlarda yargı bölgelerinin sıklıkla tercih ettikleri bir seçenek olmaya başladı.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

Avatar for Enes Başoğlu
Enes Başoğlu Düzenleyici
Yazarımız CoinOtag ekibinin müdavimlerinden, emektarlarından birisidir. Kendisiyle iletişime geçmek için [email protected] kanalını kullanabilir ya da yorum atabilirsiniz.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap