Kripto Para Borsaları Kazakistan’daki Bankalarda Hesap Açacak!

kazakistan

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ülkenin kripto endüstrisi derneğinden alıntı yapan yerel basında, dijital varlıklar için ticaret hizmetleri sunan şirketlerin Kazakistan’daki bankalarla hesap açabilecekleri bildirildi. Hizmet, Kazakların yasal olarak kripto para birimlerine yatırım yapmasına ve karlarını nakide çevirmesine izin veriyor.

Kazakistan’daki Kripto Borsalarına Bankacılık Hizmetleri Sunulacak

Kazakistan Ulusal Blok Zinciri ve Veri Merkezi Endüstrisi Birliği, yerel haber portalı Habar 24’ün aktardığına göre, Kazak bankalarının Astana Uluslararası Finans Merkezi’nde (AIFC) kayıtlı kripto para borsaları için hesap açmalarına izin verilecek.

Potansiyel kripto yatırımcılarının, herhangi bir borsada işlem yapmak için katılımcı bir bankacılık kurumunda hesap sahibi olmaları gerekecektir. Bu, fiat para transfer etmelerine, dijital paralar satın almalarına yarıyacak. Kazakistan’ın kripto ticaret pazarında çeşitli diğer işlemleri gerçekleştirmelerine olanak sağlayacak. Kârlı yatırımlardan elde edilen gelir daha sonra kişisel hesaplara geri yatırılır.

Kripto için Yaptırımlar Gevşetilebilir

kripto

Nur-Sultan’daki hükümet, projeyi dijital varlıkların risklerini ve faydalarını değerlendirmek için kullanmayı planlıyor. Orta Asya cumhuriyetinde dijital para birimlerinin dolaşımı hala yasak. Ancak endüstri gözlemcileri, projenin başarıyla tamamlanmasının ardından kısıtlamaların gevşetilebileceğini ve hatta kaldırılabileceğini umuyor.

Kazakistan’daki Bankalar Kripto Devirinden Yararlanacak

kripto

Uzmanlar, merkezi olmayan dijital paraya yönelik resmi politikanın gözden geçirilmesi için çeşitli nedenlere işaret ediyor. Kazakistan’ın blok zinciri derneğinde hükümetle ilişkileri koordine eden Sergey Putra, küresel dijital para ekonomisinin oldukça büyük bir finans hacmini, milyarlarca dolarlık günlük ciroyu temsil ettiğini kaydetti. Ayrıca şu yorumu yaptı:

Kazakistan bu cironun yarısını, hatta yüzde birini alsa bile, bu Kazakistan’a yatırım şeklinde gelecek. Vergi, iş ve maaş şeklinde burada kalacak ciddi bir paradır. Bu, Kazakistan’ın hala atladığı çok büyük bir endüstri.

Son birkaç yılda Kazakistan, özellikle Çin’de devam eden bir baskıda. Kripto madencileri için bir mıknatıs haline geldi. Düşük maliyetli enerjisi ve sektöre yönelik genel olarak olumlu tutumu ile ülke, şu anda küresel madencilik hacminin %6-8’ini oluşturan bir madeni para basımı destinasyonu olarak önemini artırmıştır. Yerel bankacılık sistemi, büyüyen endüstri için finansal işlemlerin işlenmesinden faydalanacaktır.

Son olarak, yetkililer, projenin yerel sakinler için güvenli dijital para birimi değişimini kolaylaştıracak. Dijital varlık alanındaki sahtekarlığı önlemeye yardımcı olacağını umuyor. Raporda, Kazakların sahte yatırım planlarına çekildiği ve dijital veya fiat fonlarını kaybettiği vakaların arttığı belirtiliyor.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook