Çarşamba, Ocak 27, 2021

Kripto Para Teknolojisi Benimsenmesinin Kırılma Noktası Yaklaşıyor – 2020

Ripple küresel kurumsal pazarlar başkanı: kripto para Teknolojisi benimsenmesinin kırılma noktası her geçen gün biraz daha yaklaşıyor.

Ripple küresel kurumsal pazarlar başkanı Breanne Madigan; kripto para varlıkları için kurumsal düzeyde altyapının bir devrilme noktasına doğru ilerlediğini düşünüyor. Madigan bu devrilme noktasını “finansal piyasalarda kritik kitlenin kripto para birimlerini benimsenmesinin katlanarak hızlanacağı an” olarak tanımlıyor ve şu açıklamayı yapıyor:

XRP, son bir ya da iki yıl içinde küresel bir ödeme varlığı olarak muazzam bir büyüme kaydetti… Bununla birlikte; dönüşümsel teknolojilerin büyüme potansiyeli katlanarak artma eğilimindedir. Kurumsal düzeyde altyapı oluşturulmaya devam ettikçe ve gerçek dünyadaki problemler XRP gibi dijital varlıklar kullanılarak giderek daha fazla çözüldükçe, kritik kitlesel benimsenmenin Kırılma Noktası giderek daha da yaklaşıyor.

XRP Durmadan Çalışıyor

Madigan’ın bu bakış açısını ortaya koyarken; TD Ameritrade, JP Morgan ve Fidelity gibi büyük oyunculara, kripto paraların bir sonraki katılımcı ve yatırımcı dalgasını ateşlemek ve vadeli işlemler ve türevler gibi yeni finansal araçlar sunmak için bazı önemli kurumsal isimlerden bahsediyor. Bunun yanında şimdilik; dijital varlık piyasalarının hala ödeme endüstrisini dönüştürmeyi amaçlayan Ripple gibi baskın şirketleri takip ettiği de biliniyor.

Öte yandan gerçek zamanlı brüt ödeme firması XRP, anlık ve sınır ötesi işlemlerin yürütülmesi için küresel bir varlık olarak büyümesini artırmak için son iki yılda stratejik yatırımlarını ve işbirliklerini güçlendirmek için durmadan çalışıyor.

Bunların yanında Bitcoin’in açık sözlü bir eleştirmeni olan ABD Hazine Bakanı Steve Mnuchin’in kripto alanındaki faydaları görmeye başladığını ifade eden Madigan konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda; “2020 Dünya Ekonomik Forumu’nda, Hazine Bakanı Steve Mnuchin bu ilerlemeye atıfta bulundu ve dijital varlıkların etkisinden bahsetti ve ‘Tüketiciler ve işletmeler için maliyetleri düşürmede sınır ötesi ödeme sistemlerinin faydaları var. Bu konuda çalışan şirketleri kesinlikle destekliyoruz’ sözlerini kullandı.” ifadelerini kullanıyor.

Kırılma okey

Kripto Para Teknolojisi’nin Kırılma Noktası

Kripto para teknolojisi nedir? Kripto para, yalnızca çevrim içi olarak var olan, blockchain teknolojisine dayalı, dijital bir para birimidir. Matematiğe dayanır, altın rezervine endeksli değildir.

Kripto para birimleri işlemleri doğrulamak ve güvenli hale getirmek için kriptografiyi kullanır. Şu an da dünyada 1500’den fazla farklı kripto para birimi var ve birçok insan onları daha adil ve gelecekteki ekonominin başlıca noktası olarak görüyor.

Kırılma noktası
Kripto Para Teknolojisi Benimsenmesinin Kırılma Noktası

En basit haliyle, bir kripto para birimi, her bir bireyin veya adresinin ne kadar para birimini tuttuğunu hesaplamak için işlemleri bir veri tabanına kaydederek çalışır. Bu anlamda, sistemdeki bankacılığın hâlihazırda nasıl çalıştığı anlamaktan daha farklı değildir. Örneğin; çevrim içi olarak harcadığınız para benzer ilkeleri izler: Hesabınızla ilişkilendirmiş olduğunuz dijital bir rakamdan; bakiyeniz olarak tanımlanması ile bir veri tabanına kaydedilen bilgiden başka bir şey değildir. fiziksel değişim gerçekleşmez. Sadece sayılar bir yerden bir yere transfer olur.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺29.22
  THYAO.IS₺12.54
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.38
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.19