Kripto Dostu Amerikan Bankası, Bitcoin Saklama Hizmetleri Sunmaya Başlayacak

  • ABD eyaleti Wyoming merkezli banka, yakında Bitcoin saklama hizmetleri sunmaya başlayacağını açıkladı.
  • Kripto dostu banka, müşterilerine ABD hükümetine ait para piyasası fonları için hizmetler sunmaktadır.
  • Custodia CEO’su Caitlin Long, endüstrinin düzenleyici eğilimine rağmen, düzenlenmiş saklayıcılar olarak bankaların önemli olduğunu savunuyor.

Kripto dostu Amerikan bankası, Bitcoin hizmetleri sunmak için harekete geçti ve bankanın CEO’su bankaların kripto için önemini vurguladı.

Custodia, Bitcoin Hizmetleri için Harekete Geçti

ABD eyaleti Wyoming merkezli Custodia Bank, belirli bölgelerdeki müşterilerinden ABD doları cinsinden mevduat kabul etmeye başladığını ve yakında Bitcoin saklama hizmetleri sunmaya başlayacağını açıkladı.

Kripto dostu banka, müşterilerine ABD hükümetine ait para piyasası fonları için hizmetler sunmaktadır. Custodia CEO’su Caitlin Long, endüstrinin düzenleyici eğilimine rağmen, düzenlenmiş saklayıcılar olarak bankaların önemli olduğunu savunuyor.

Caitlin Long, menkul kıymet işindeki saklayıcıların bankalar yerine güven kuruluşları veya diğer banka olmayan kuruluşlar olması gereken nedenlerden dolayı, “Custodia her zaman bu endüstrideki saklayıcıların sonunda bankalar olacağına inanmıştır” dedi.

Custodia, artık yalnızca işletmeler tarafından erişilebilir durumda ve “yavaş ve dikkatli bir şekilde” piyasaya sürüldükleri için henüz 50 eyaletin tamamında yayında değil.

Custodia’nın devam eden hukuki mücadelesi

Kripto dostu bankanın yaklaşımı, Caitlin Long’un tanımladığı gibi, kripto endüstrisinin “hızla ilerleme ve şeyleri kırma” mantrasıyla çelişmektedir, çünkü “bankalar müşterilere güvenlik açısından güvenilir korumalar sunar.” Bu açıklamaya coşkulu bir ton hakimdi ve uzun bir liste halinde artık gereksiz olan görevlerin başarıldığı detaylandırıldı.

Bu zaferine rağmen, Custodia hala FED ile bir mücadele içinde, çünkü bankanın FedWire’a katılma başvurusunu sistem güvenliği ve sağlamlığına ciddi tehditler nedeniyle reddediyorlar.

Şu anda Custodia, Long’un görüşüne göre, “dönüp kaçmaya” ve Custodia’yı “örnek olmaya” çalışan Federal Rezerv ile bir hukuki mücadele içindedir. Dörtü kripto para endüstrisinde olmak üzere, sekiz fintech firmasının Federal Rezerv ile ana hesap açma girişimleri engellenmiştir.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version