Klaytn (KLAY) Düşen Trend Kırılımı Gerçekleşecek mi?

KLAY-ANALIZI

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Klaytn; metaverse, gamefi ve içerik oluşturucu ekonomisine odaklanan halka açık bir blockchaindir. KLAY tarafında uzun zamandır süregelen düşen trend şu an itibarı ile kırılmaya çalışılıyor. 

Klaytn Orta Vadeli Hedef Seviyeler

KLAY-02.16-1

Klaytn tarafında bir üçgen formasyonu görünümü mümkün. Kırılımın gerçekleşeceği tarafa doğru pozisyon alınması gerekmektedir. Düşen trend kırılımı geleceği öngörülebilir.

Yukarı yönlü kırılım gelmesi sonucunda token ilk olarak düşen trend üzerinde retest yapmalıdır. Retest sonrası yukarı yönlü hareketinde ilk olarak 1.354 dolar seviyesi direnç görevi görecektir. Bu bölgeden boğalar tarafından yukarı yönlü oluşacak fiyat hareketi doğrultusunda direnç bölgesi 1.417 dolar seviyesinde bulunmakta. Bu iki direnç bölgesi altına düşülmemesi ve alımların tekrardan artması durumunda bir sonraki direnç bölgesi 1.529-1.545 aralığında bulunmaktadır. Düşen trend kırılımının gerçekleşmemesi ve aşağı yönlü ivmenin hakim olduğu durumda ise token ilk olarak 1.287-1.264 desteğine kadar bir düşüş sergileyebilir. Bu bölgenin altında gelecek fiyat hareketleri ve satışların devamı durumunda 1.216 dolar seviyesindeki desteğe kadar geri çekilme yaşaması muhtemel. Ayıların boğaları baskılaması durumunda altcoin için yükselen trend bölgesine denk gelen 1.144 dolar desteğine tekrardan düşülebilir.

KLAY Kısa Vadede Düşen Trendin Üzerinde İşlem Görüyor!

KLAY 02.16 2

Token 4 saatlik grafikte incelendiği zaman düşen trend kırılımı gerçekleşmiş gibi gözüküyor. Trend üzerinde retest gelmemesi durumunda fiyat tekrardan düşen trendin içinde işlem görebilir. RSI 72 civarlarında seyretmekte bu yüzden tokenın aşırı alım bölgesinde olduğunu ve trend kırılımının sahte bir kırılım olabileceğini düşünebiliriz.

Yukarı yönlü hareket için düşen trend üzerinde retest sonrası 1.323 dolar direnci üzerine çıkılması gerekilmektedir. Bu bölge üzerinde alımların baskısının artması durumunda 1.354 dolar seviyelerine kadar sıçrayışı söz konusu olabilir. Direncin desteğe dönüştüğü durumda ise 1.400 dolar direncine kadar yükselmesi muhtemel. Aşağı yönlü hareket doğrultusunda ilk destek 1.272 dolar seviyesinde bulunmakta. Ayıların bu bölgede oluşturacağı satış baskısı sonrası token tekrardan 1.198 dolar seviyelerinde işlem görebilir. Fiyatın bu bölge altına sarkması yükselen trendin kırılımı ile sonuçlanacağı için satışların devamının gelmesi ve 1.101 dolar seviyesine kadar geri çekilme yaşanabilir.

Destek noktaları: 1.272 – 1.198 – 1.101

Direnç noktaları: 1.323 – 1.354 – 1.400

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster