Kazançlarının bir kısmını silen Dolar Endeksi, EURUSD’de yükselişe sebebiyet verdi! İşte detaylar

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Dün 93,66 seviyesi üzerini test etmesinin ardından kazançlarının bir kısmını silen dolar endeksi, EURUSD paritesinin de 1,18 seviyesi altından yükselişe geçmesini sağladı. Bugünkü ECB toplantısı öncesinde oluşan güvercin beklentilerin etkisi ile birlikte dün 1,1753 seviyesine kadar gerileyen EURUSD paritesi, dolar endeksindeki geri çekilme ve eurodaki kayıpların bir kısmının telafi edilmesi ile birlikte yeniden 1,18 seviyesi üzerine yükseldi ve günü yükselişle tamamladı.

EURUSD paritesi bu sabah saatlerinde 1,1820 seviyesinden işlem görüyor. Paritedeki kısa vadeli görünüm açısından bugünkü Avrupa Merkez Bankası toplantı kararı ve kararın ardından Başkan Lagarde’ın yapacağı konuşma önemli olacak. Teknik görünüme bakacak olursak, aşağıdaki grafik üzerinden de görülebileceği gibi kısa vadeli yükseliş kanalının alt çizgisinden destek bulan EURUSD paritesi kanal sınırından yönünü yukarı çevirmiş durumda.

Kısa vadeli teknik göstergeler paritede 1,1750 seviyesinin güçlü bir destek konumunda olduğunun ve paritenin bu seviye üzerinde tutunmaya devam edebileceğinin sinyalini veriyor. Teknik göstergelerin ürettikleri sinyaller doğrultusunda paritenin bugün içerisinde, piyasada oluşabilecek yüksek volatilitenin de etkisi ile birlikte 1,1750 – 1,1950 bandında geniş bir aralıkta seyredebileceği görüşündeyiz. Orta-uzun vadeli görünümde ise momentum göstergelerinin yukarı yönlü sinyaller verdiğini belirtmemizde fayda var. Göstergeler, paritede önümüzdeki dönemde yeniden 1,20 seviyesinin hedef olabileceğinin işaretini veriyor.

Bugün yurt dışı piyasalarda ABD Haftalık İşsizlik Başvuruları, ABD Ağustos Ayı ÜFE verileri ve Avrupa Merkez Bankası Toplantı Kararı takip edilecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster