Kazakistan Madencilik’te Rusya’yı Geçti

madencilik

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Rus kripto sektörünü temsil eden bir endüstri birliği, bitcoin madencilik konusunda cezbetmek için bir proje başlattı. Bol miktarda ucuz enerji kaynağına sahip olmasına rağmen. Rusya şu anda kripto para birimi üretimi açısından bir başka Avrasya Ekonomik Birliği üyesi olan Kazakistan’ın gerisinde kalıyor.

Bitcoin de Kazakistan Devri

madencilik

Rusya Kripto Endüstrisi ve Blockchain Derneği (Racib), kripto para madencilik ile uğraşan küresel bilgi işlem potansiyelinin daha büyük bir bölümünü Rusya’ya getirmek için bir proje açıkladı. Racib bir duyuruda Rusya Federasyonu’nun toplam elektrik üretiminde ilk beş ülke arasında yer aldığını belirtti. Dahası, ülkenin enerji sistemi, dijital madeni paraların basımına dahil olan işletmelere fayda sağlayabilecek benzersiz özelliklere sahip.

Rusya’da Ortam Daha Uygun

madencilik

Racib, belirli bölgelerde yüzde 50’ye ulaşan büyük elektrik üretim kapasitesi fazlası da dahil. Olmak üzere, bunlardan birkaçını listeledi. Daha soğuk Rusya iklimi, madencilik ekipmanlarının çok düşük bir maliyetle soğutulmasına izin verdiği ve böylece veri merkezlerinin verimliliğini artırdığı için başka bir avantajdır. Buna, geleneksel yakıtların ve diğer enerji kaynaklarının geniş mevcudiyetinin yanı sıra, birçok alanda büyük ölçekli tesislerin ve altyapının kurulmasını mümkün kılan düşük nüfus yoğunluğunu da ekleyin. Racib açıkladı:

“Bütün bunlar küresel kripto para ağlarını ve küresel dijital ekonomisinin altyapısını desteklemek için ülkede uzmanlaşmış kümelerin oluşumu için en iyi koşulları sağlar.”

Kripto derneği, projeyi merkezi ve bölgesel Rus makamları ve devlet tarafından işletilen şirketlerle yakın işbirliği içinde uygulayacağını söyledi. Halihazırda enerji sektörü ve kamu kurumlarının katılımıyla çeşitli çalışma grupları oluşturulmuştur. Organizasyon, projedeki ana yabancı ortağının “Çin’deki en büyük madencilik şirketlerinden oluşan bir topluluk” olduğunu iddia ediyor.

Racib, Halk Cumhuriyeti’ndeki kripto madencilerine yönelik devam eden baskının ortasında, bazılarının Rusya’nın küresel hashrate deki payını artırmak için bilgi işlem güçlerini Rusya Federasyonu’na devredeceğini umuyor.

Madencilik’de Rusları Geride Bıraktılar

madencilik
Global Aylık Hashrate Ortalaması

Pekin’in kripto madenciliği üzerindeki sıkışmasının ardındaki ana neden. Çevresel kaygılar olduğuna inanılıyor ve Racib, Rusya’nın bir cevabı olduğunu düşünüyor. Çevre dostu hidro ve nükleer enerji kaynakları, ülkenin enerji dengesinin yaklaşık yüzde 40’ını oluşturmaktadır. Bitcoin söz konusu olduğunda, Rusya’nın madencilerin. Çin’den göçüne katılımı ana dijital para biriminin daha merkezi olmayan bir ağ biçimini sağlamalı. “bir bölgede, bu durumda Kuzey Amerika’da başka bir madencilik kaynaklarının yoğunlaşmasını önlemeye.” yardımcı olmalıdır.

Ruslar Acele Etmeli

Ancak Çinli madenciler şimdiden harekete geçti ve Rusya, bazılarını kendi topraklarına çekmek istiyorsa acele etmeli. Başka bir eski Sovyet Cumhuriyeti olan Kazakistan ve Rusya liderliğindeki. Avrasya Ekonomik Birliği’nin (AEU) bir üyesi de dahil olmak üzere diğerleri, değişimden daha hızlı yararlanmaktalar.

Cambridge Üniversitesi tarafından yürütülen bir araştırmaya göre. Orta Asya ülkesi, iki yıldan kısa bir süre içinde. Küresel bitcoin çıkarmadaki payını yaklaşık altı kat arttırdı. Yüzde 1.4’ten yüzde 8.2’ye çıkardı. RBC (büyük bir Rus iş haber portalı) tarafından aktarılan verilere göre. kripto madenciliği hacmine göre. Kazakistan şu anda dünyada üçüncü sırada. Yüzde 6,8 ile dördüncü sırada yer alan Rusya’yı geride bırakıyor.

Raporda, Eylül 2019 ile Nisan 2021 arasındaki aynı dönemde. Çin’in payı yüzde 75,5’ten yüzde 46’ya düşerken. ABD ikinci sıraya çıkarak payını yüzde 4,1’den yüzde 16,8’e çıkardı. Araştırmaya göre İran İslam Cumhuriyeti şu anda yüzde 4,6 ile beşinci sırada yer alıyor. Yine de, Kazakistan hükümeti madenciler tarafından tüketilen elektrik için ek ücret getirdiğinden. Rusya’nın konumunu iyileştirme şansı var.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook