Ana SayfaKripto Para AnalizleriKAVA Yükselen Trendini Kırabilecek Mi?

KAVA Yükselen Trendini Kırabilecek Mi?

-

KAVA Günlük Grafiğinde Trend Desteğine Yaklaşıyor

KAVA 9.05 - 1

Günlük grafiğinde desteklerini birer birer kaybeden KAVA düşüşünü sürdürüyor. Bu nedenle fiyatın 13 Mart 2020’den gelen yeşil yükselen trendde yapacağı hareket önemli.

Eğer fiyat 2,835 seviyesine denk gelen trendini aşağı yönlü kırmaz ise yeşil okla çizilen hareketi takip etmesi muhtemeldir. Burada kırmızı bölge ilk direnç noktası olacaktır. Eğer bu direnci de aşarsa daha önce kırmış olduğu fakat üzerinde tutunamadığı kırmızı düşenine doğru bir hareket gösterebilir. Bu noktada yapacağı hareket fiyatın yükselişine devam edip etmeyeceği konusunda belirleyici olacaktır.

Ancak fiyat 2,835 seviyesinden geçen yükselen trendini kırarsa düşüşüne devam edebilir. Bu durumda 2,56 seviyesi ilk destek noktası olacaktır. Bu seviyenin altında da yeşil bölgelerin destek olarak çalışması beklenebilir. Kısacası bu hareket kırmızı ok ile gösterilmiştir.

Günlük Grafikteki Destek ve Direnç Noktaları

Destek Noktaları 2,835 2,56 2,3 – 2,113 1,268 – 1,142
Direnç Noktaları 3,878 – 4,052 5,629 – 5,846 6,525 – 6,859

KAVA 4 Saatlik Grafikte Desteğini Kaybetti

KAVA 9.05 - 2

KAVA’nın 4 saatlik grafiğini incelediğimizde düşüş trendinde olduğunu açıkça görebiliyoruz. Ayrıca fiyat 3,3528 desteği altında kapanış yapmış. Bu nedenle fiyat hareketleri yakından takip edilmelidir.

Eğer fiyat tekrardan 3,3528 seviyesi üzerinde tutunursa kırmızı düşenini denemek isteyebilir. Burada bir çekilme yaşayıp sonrasında düşenini kırarsa yükselişine devam edebilir. Sonuç olarak bu ihtimal yeşil ok ile gösterilmiştir.

Fakat fiyat 3,3528 desteği altında kalmaya devam ederse en yakın destek noktası 2,9254 olacaktır. Bu durum fiyatın düşmeye devam etmesine neden olabilir. Bu ihtimal de kırmızı ok ile gösterilmiştir.

4 Saatlik Grafikteki Destek ve Direnç Noktaları

Destek Seviyeleri 3,5228 2,9253 2,5651 2,3053
Direnç Seviyeleri 3,6545 3,8828 – 4,0719 4,5888 4,9534

İyi İhtimal Olarak 4 Saatlik Grafikte RSI Pozitif Uyumsuzluğu Mevcut

KAVA 9.05 - 3

Kava fiyatının 4 saatlik grafiğinde RSI indikatörünü inceleyelim. Fiyat 1 Mayıs ile 9 Mayıs tarihlerinde yeni dipler yapmış. Fakat RSI bu tarihler arasında yeni dipler yapamamış ve yatay kalmış. Bu durum “pozitif uyumsuzluk” olarak bilinir ve genellikle yatırımcıları yükseliş beklentisine sokar. Yani eğer bu durum gerçekleşirse Kava fiyatı tekrardan 3,3528 desteği üzerine çıkmak isteyebilir. Yalnız pozitif uyumsuzluğun her zaman kesin sonuçlar veren veya fiyata hemen yansıyan bir gösterge olmadığı unutulmamalıdır.

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Mücahit Olug
Mücahit Olug
Mücahit Olug, 25 yaşında ve Gazi Üniversitesi Matematik Bölümü mezunu. Kripto para piyasasını 2 yıldır yakından takip ediyor ve analizlerini Coin Otağ takipçileriyle paylaşıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin boğaları, bu haftanın 4.2 milyar dolarlık opsiyon vadesinden kar elde etmek için iyi bir pozisyonda!

31 Mart'ta 4,2 milyar dolarlık BTC opsiyonu sona eriyor ve kripto sektörüne karşı sert düzenleyici önlemlerin haftalar boyunca alınmasına rağmen, boğalar karlı konumda.

CoinEx’ten Finans Kullanıcılara Daha Fazla İşlem Seçeneği

CoinEx'in vizyonunu gerçekleştirmenin ikinci adımı, dünyanın her köşesinden yatırımcıların kripto varlık alım satımı ve yatırım yapmasına izin vermek için dil engellerini ve coğrafi sınırları ortadan kaldırmaktır.

CFTC Davası Rağmen Binance Coin (BNB) Büyük Fiyat Artışı Hazırlanıyor

Binance Coin (BNB) fiyatı, CFTC davası sonrası destek bulmaya çalışıyor ve büyük bir yükseliş hareketi başlatmayı hedefliyor.

Bitcoin (BTC): Lider para biriminin rallisi yakın zamanda sona erebilir, gizlenen ayılar ortaya mı çıkıyor?

Bitcoin [BTC], son üç ay boyunca fiyatları önemli ölçüde arttığı için oldukça ralli yapıyor. Ancak ayılar dişlerini gösteriyor. İşte detaylar.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler