Karbon Nötr Bitcoin Talebi Gittikçe Çoğalıyor!

bitcoin enerji
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kurumsal yatırımcılar, One River Digital Asset Management tarafından karbon nötr Bitcoin (BTC) yatırım çözümü için daha güçlü bir iştah gösteriyor. Bitcoin ve Ethereum’a (ETH) maruz kalma sunan kripto odaklı bir Hedge fonu olan One River Digital, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, kurumsal Bitcoin fonundaki “varlıkların ezici bir çoğunluğunun” One River’ın yeni karbon nötr hisse sınıfına geçmeyi seçtiğini duyurdu.

Nisan ayında şirket, Bitcoin madenciliğinin karbon maliyetini hesaplayan ve çevresel etkiyi dengelemek için tokenize edilmiş karbon kredileri satın alan yeni bir sistem tanıttı. Bir BTC başına salınan tahmini karbona ve bu emisyonu nötralize etmek için gereken denkleştirmenin piyasa fiyatına göre, bir BTC madenciliğinin karbon maliyeti yılda 55$’a veya bir BTC’nin maliyetinin %0,15’ine eşit olacak.

One River, bu tokenize edilmiş karbon kredilerini satın alarak onları bir blok zincirinde doğrulayacak. One River Digital başkanı Sebastian Bea, One River’ın karbon nötr BTC yatırımına geçen artan sayıda kurumsal müşterinin daha geniş bir yatırım eğiliminin işareti olabileceğini söyledi ve şu şekilde devam etti:

Kurumsal portföyler arasında şeffaflık arttıkça, yatırımcı tercihlerinde daha geniş bir değişimi yansıttığına inanıyoruz. Dijital varlık ekosistemi %100 karbonsuz bir gelecek aradığı için daha fazla fırsat bekliyoruz.

One River Digital, yorum talebine hemen yanıt vermedi. En son haberler, One River Digital’in Mayıs ayı sonlarında karbon nötr Bitcoin borsasında işlem gören bir fon için başvuruda bulunmasından kısa bir süre sonra geldi.

Karbon nötr BTC ETF, güven içindeki Bitcoin ile ilişkili emisyonları karşılamak için karbon kredileri satın alarak ve emekliye ayırarak karbon ayak izini dengelemek için Bitcoin’in performansını “karbon nötr bazda” yansıtacak şekilde tasarlanmıştır. One River’ın karbon nötr BTC yatırım araçları, Bitcoin madenciliğinin karbon etkisi üzerine artan tartışmaların ortasında geliyor ve Tesla, ilgili çevresel endişeler maliyetleri nedeniyle aylarca arabaları için BTC ödemelerini askıya alıyor.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor gibi büyük Bitcoin savunucuları, Bitcoin madenciliğinin yenilenebilir enerjinin en yüksek değerli kullanımı ve aynı zamanda boşa harcanan veya mahsur kalan enerjinin en yüksek kullanımı olduğuna inanıyor.

Blockcap verilerine göre Bitcoin, Mayıs 2021 itibariyle dünya çapında insan enerjisi üretiminin %0,1’inden daha azını kullanıyordu.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!