Çarşamba, Ocak 20, 2021

Juventus Taraftar Tokeni Arzı Başladı! Sırada Galatasaray Var!

Juventus taraftar tokeni

Chiliz, Juventus için dünyanın ilk Taraftar Tokeni Arzını (FTO™) başlattı. Turin merkezli dev kulübün taraftarları, Socios.com aracılığıyla, belirli kararlarda oy kullanma hakkı sağlayan  $JUV (Juventus Taraftar Tokenleri) satın alabilecekler.
2020 yılının ilk çeyreğinde altı tane lider futbol kulübünün Taraftar Tokeni Arzını düzenleyecek. 

Ocak ayının sonunda Paris Saint-Germain ve Atlético de Madrid’e yönelik FTO’lar Şubat’ta iseWest Ham United, Galatasaray ve A.S. Roma gibi kulüpler için gerçekleşecek. 

Chiliz Kripto Parayı Ana Akıma Getiriyor ve Öncü Juventus Taraftar Tokeni

Juventus, Socios.com Tarafından Tokenlaştırılan Dünyadaki İlk Futbol Kulübü Oldu

MALTA, 3 Aralık 2019: Chiliz (Binance.com: $ CHZ), futbol kulübü Juventus için dünyanın ilk Taraftar Token Arzını (FTO™) başlattı. Turin merkezli dev kulübün taraftarları, spor ve eğlence endüstrisinde blokzincire dayalı oylama ve ödüllendirme platformu Socios.com aracılığıyla, belirli kararlarda oy kullanma hakkı sağlayan ve onları bunun için ödüllendiren $JUV ( Juventus Taraftar Tokenleri ) satın alabilecekler.

Kripto para birimini doğrudan ana akım spor kültürünün kalbine getiren ve dünyanın dört bir yanındaki 423 milyon hayran gibi büyük bir kitleyi hedef alan Juventus Taraftar Tokeni çıkartan ilk futbol takımı. Bugünden itibaren taraftarlar, Serie A Şampiyonları tarafından düzenlenen ve Socios.com platformunda yayınlanacak ilk ankette oylarını hemen kullanabilecekler.

Lansman fiyatı Ne Olacak ?

Juventus Taraftar Tokeni için lansman fiyatı 2€ civarında olacak. (bu fiyat, Socios.com’un dijital para birimi olan Chiliz $CHZ kuruna bağlı olarak değişecektir). Sınırlı sayıda Taraftar Tokenları, uygulamanın Artırılmış Gerçeklik özelliği olan Token Avı ile ücretsiz olarak toplanabilir.


Socios.com; 2020 yılının ilk çeyreğinde altı tane lider futbol kulübünün Taraftar Token Arzı olan FTO’ları düzenleyecek.

Paris Saint-Germain ve Atlético de Madrid’e yönelik FTO’lar Ocak ayının sonunda yapılacak ve sonraki FTO’lar ise Şubat ayında West Ham United, Galatasaray ve A.S. Roma gibi kulüpler için gerçekleşecek. Espor ortağı olan OG için FTO Mart ayında gerçekleşecek.

Chiliz Nedir

Chiliz, spor ve eğlence platformları için dijital bir para birimidir. Dünyanın ilk ölçeklenebilir, token kullanımına müsait, oylama platformu olan ve taraftarların tuttukları spor takımına ilişkin oylama haklarını alıp satabildikleri ve kullanabildikleri Socios.com’un arkasındaki itici güçtür.

Chiliz projesi, Binance, OK Blockchain Capital ve Ceyuan Ventures da dahil olmak üzere Asya’nın önde gelen kripto fonlarından ve dünyanın en büyük kripto para birimi borsalarından 66 milyon $ tutarında fon sağlamıştır. Chiliz, 2012 yılında kurulmuş global bir spor ve eğlence kuruluşu olan Malta merkezli Mediarex Grubuna aittir.

Socios.com, blokzincir teknolojisi vasıtasıyla futbol kulüplerinin dijital dönüşümü gerçekleştirmelerine yardımcı olmaktadır.

Socios.com, hem Ethereum blok zincirindeki ERC20 kullanım tokenı hem de Binance Chain’de BEP-2 tokenı olan Chiliz tokenı ($CHZ) tarafından işletilmektedir. Taraftar Tokenleri, bir kulübe veya ekibe özel olup şifreli, sabit oylama defterine ve oylama hakları sahipliğine erişim sunan, sonlu, dijital bir varlıktır.

Tokenlerin kullanıldığı taraftar oylama platformu, izin verilen ayrı bir yan zincir üzerinde işleyen Taraftar Tokenleri kullanmaktadır. Taraftar Tokenleri, miktar olarak sınırlı olup, misli kalemlerdir; yani, maliklik hakları alınıp satılabilir ve fiyatı piyasa tarafından belirlenir. Platform, spor kulüplerine taraftarlarıyla daha kolay bütünleşmelerinde ve taraftarlardan gelir elde etme konusunda çok önemli bir yatırım aracıdır. Önde gelen bası büyük futbol kulüplerinin taraftarların önderliğindeki yönetim yapıları veya “sosyal çevreleri” bu girişime ilham kaynağı olmuştur. “Socios 2.0” olarak adlandırılan platform, en basit haliyle bu yönetim modelinin dijitalleşmesi anlamındadır.

Chiliz & Socios.com’un CEO’su ve Kurucusu Alexander Dreyfus şunları söyledi:

“Juventus’un tokenlaşması, futbol için önemli bir an, ancak aynı zamanda blokzincir ve kripto para birimi için ana akımda öne çıkan büyük bir adım. Socios.com aracılığıyla düzenli futbol taraftarları, kripto para birimleri ile tanıştırılıyor, ayrıca dijital varlıkları kullanarak kulüplerin karar alma sürecinde yer alabilecekleri bir blokzincir platformu oluşturuyor.”

“Bu alandaki ilk adımı atan biziz; Kimse yaptığımız şeyi yapmaya teşebbüs etmedi, çünkü bu inanılmaz bir girişim. Blokzincir tabanlı platformumuz, dijital çağda artan tüketici katılımı için ana akım bir alanı dolduracak. Uygulamamız, blokzincir teknolojisinin yaygın olarak benimsenmesinde öncü olma potansiyeline sahiptir.”

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺27.98
  THYAO.IS₺13.25
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.80
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.22