Ana SayfaHaberTron CEO'su Justin Sun'un SVB Çözümü ve USDC Depegging Hakkındaki Görüşlerinin Değerlendirilmesi

Tron CEO’su Justin Sun’un SVB Çözümü ve USDC Depegging Hakkındaki Görüşlerinin Değerlendirilmesi

-

  • Justin Sun, ABD Doları’nın (USDC) depeg’inin etkileri hakkında düşüncelerini açıkladı ve endişelendi.
  • TRX, aşırı satılmış bölgeye kısa bir dip yaptıktan sonra birikim sayesinde yükselişe geçti.

Tron kurucusu ve CEO’su Justin Sun, SVB öyküsü ve ABD Doları’nın (USDC) depeg’i hakkında ağırlık koyan blockchain endüstrisinin önde gelen isimlerinden biri. Sonuncusu, geçen yıl yaşanan UST depeg’inden daha kötü olmasa da, büyük kayıplara neden olabilecek zayıflıkları vurguluyor.

Tron USDC Tweet 1

Sun, USDC‘nin depeg’inden endişelendiğini açıkladı. Bunun nedeni, USDC’nin arkasındaki şirket olan Circle’ın Tron’un en büyük ortaklarından biri olması. Ayrıca, Tron’un USDC’ye olan sağlam maruziyeti nedeniyle şu anda USDC’ye yakından baktığını da açıkladı.

Tron’un USDC sorunlarına maruziyet seviyesinin değerlendirilmesi

CEO ayrıca, TRON ağındaki toplam sabit koin transfer hacminin de açıklandığını belirtti. Güncellemeye göre, USDT’nin transfer hacmi en yüksek olan 9.8 milyar, USDC’nin 2.1 milyar ve TUSD’nin 1.1 milyar olarak sıralandı. USDC transfer hacmi, UST’nin depeg’inden dolayı ciddi bir etkiye neden olacak kadar önemlidir.

Toplam stablecoin transfer hacmi - Justin Sun
Ne yazık ki, Circle ve tüm ilgili taraflar USDC’nin peg’ini geri yüklemeye yoğun bir şekilde çalışıyor ve şimdiye kadar çalışıyor gibi görünüyor. USDC peg’i, yazının yazıldığı zamana kadar Gemini’de $ 0.994’e geri yükseldi.

Ancak, Binance ve Kraken gibi diğer borsalarda daha düşük olan $ 0.95 ile işlem gördü. Bu hala endişe verici olabilir ancak, USDC dünün işlem saatinde $ 0.87’ye kadar düştüğünü göz önüne alırsak, biraz iyileşmeyi temsil ediyor. Fiyatın hala geri kazanılmamış olması, USDC ile hala bir dereceye kadar risk olduğunu gösteriyor.

Geçen haftanın zor olaylarından sonra TRX nasıl gidiyor?

TRX’in hacmi 10 Mart’ta zirveye ulaştı ve sonra önemli ölçüde düştü. Satış baskısının azalmasının bir işareti olarak.

Tron on-chain volume

Daha düşük satış baskısı, TRX yükselişe şansının olduğunu gösteriyor. Son 24 saatte gözlenen talebin iyileşmesi bunu destekliyor. Bunu, Tron’un Binance finanse oranındaki artışla gösterdi. Sosyal öncelik metriği, son 7 günde en yüksek seviyeye ulaşan büyük bir spike ile benzer bir sonuç gösterdi.

Tron social dominance and Binance funding rate

Ayrıca, Cuma günü $ 0.055’e düştükten sonra TRX’de bazı birikimler oldu. $ 0.059 basın zamanı fiyatı yaklaşık % 8’lik bir yükselişi temsil ediyor.

TRX price action

Kripto para, aşırı satılmış bölgeden hızlı bir şekilde geri döndü. Yine de, yatırımcılar hala dikkatli olmalı çünkü piyasa hala normal değil.

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin boğaları, bu haftanın 4.2 milyar dolarlık opsiyon vadesinden kar elde etmek için iyi bir pozisyonda!

31 Mart'ta 4,2 milyar dolarlık BTC opsiyonu sona eriyor ve kripto sektörüne karşı sert düzenleyici önlemlerin haftalar boyunca alınmasına rağmen, boğalar karlı konumda.

CoinEx’ten Finans Kullanıcılara Daha Fazla İşlem Seçeneği

CoinEx'in vizyonunu gerçekleştirmenin ikinci adımı, dünyanın her köşesinden yatırımcıların kripto varlık alım satımı ve yatırım yapmasına izin vermek için dil engellerini ve coğrafi sınırları ortadan kaldırmaktır.

CFTC Davası Rağmen Binance Coin (BNB) Büyük Fiyat Artışı Hazırlanıyor

Binance Coin (BNB) fiyatı, CFTC davası sonrası destek bulmaya çalışıyor ve büyük bir yükseliş hareketi başlatmayı hedefliyor.

Bitcoin (BTC): Lider para biriminin rallisi yakın zamanda sona erebilir, gizlenen ayılar ortaya mı çıkıyor?

Bitcoin [BTC], son üç ay boyunca fiyatları önemli ölçüde arttığı için oldukça ralli yapıyor. Ancak ayılar dişlerini gösteriyor. İşte detaylar.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler