Diğer
  Ana SayfaRehberJustin Sun Kimdir?

  Justin Sun Kimdir?

  -

  TRON’un kurucusu olarak bilinen Justin Sun hakkında Justin Sun Kimdir? Sorusuna gelin birde bizim gözümüzden bakalım.

  Justin Sun ve Eğitimi

  JustinSUN

  Justin Sun (Sūn Yǔchén) 1990 yılında Çin’de dünyaya gelmiştir. Sadece TRON kurulucuğuyla yetinmeyen Sun aynı zamanda BitTorrent’inde CEO’sudur. Justin Sun hakkında dolandırcılık söylentileri olsada deha olduğuna ve bunu başarılı girişimlerde kullandığına dair konuşmalar da geçmektedir.

  Pekin üniversitesinde Tarih üzerinden lisansını tamamlayan Sun, Hong Kong Üniversitesinde borsalar ve endeksler üzerinede eğitim almıştır. Sun bunlarla yetinmeyerek eğitimine devam etmiştir. Bunun üzerine Pennsylvania Üniversitesi’nde Doğu Asya Çalışmaları üzerine yüksek lisans yapmıştır. Justin Sun gücünü nereden aldığına dair çıkan dedikodulardan biride Alibaba’nın kurucusu Jack Ma’nın kurduğu Hupan Üniversitesinde de eğitim görmesidir.

  Başarılı Girişimci Justin Sun

  JustinSun3

  Sun’ın Ripple Labs’ın Çin Temsilciliğini yapması aslında bağlantılarını oldukça iyi kullandığını göstermektedir. Kripto dünyasından bir çok ünlüyle sıkı ilişkiler kuran Sun’ın bu görevi almasına katkı sağladığı söylenmekte. Ancak şöhretini 2017 yılında kurduğu TRON sayesinde almıştır. Merkeziyetsizlik üzerinde gelişen bu proje aynı zamanda eğlence sektöründe gelişim amaçlıyordu.

  Pek bilinmesede TRON aslında Ethereum Blokchaini üzerinde başlamıştır. Daha sonra 2018 yılında kendi mainnetine geçiş yapmıştır. TRON 4.0 güncellemesine 2020 yılında geçerek bağımsızlığını kanıtlamıştır. Sun 2018 yılında ise BitTorrent’i duyurmuştur. Çok süre geçmeden BitTorrent (BTT) coini duyuran Sun, 2019 yılına gelindiğinde TRON ve Tether arasındaki anlaşmayı belirterek TRON blokcahinin de TRC-20 tokeni olan USDT’yi çıkarmıştır.

  Justin Sun ve Skandalları

  JustinSun4

  Belirtilenlere göre Justin Sun eski BitTorrent çalışanlarına fiziksel ve psikolojik şiddet uygulamakla suçlanıyor. Bir diğer skandalı ünlü podcast sanatçısı Peter McCormack ile şakalaştığı bir videoda TRX için “shit coinimi alın” dedi. Videoda alkollü olduğu belirtilen Sun’ın bu kelimeleri ederken dalga geçtiği anlaşılsada bir çok kişi tarafından çocukça bulundu. Bir çok kişininde bildiği üzere Sun’ın Warren Buffet ile yemeğe çıkma isteği gerçekleşmişti. Bu yemekte Buffet’a içerisinde BTC ve TRX olduğu iddia edilen bir cüzdan hediye ettiğini belirtmişti. Ancak daha sonrasında bu bilgi yalanlayan Buffet hiçbir şekilde BTC’ye sahip olmadığını ve olmayacağını açıkladı. Ancak daha sonrasında çıktığı bir yayında Sun ona verdiği cüzdanı bağışladığını açıkladı.

  Justin Sun Hakkında Bilinmeyenler

  JustinSun6

  • Justin Sun kahverengini çok sevmektedir.
  • Hayalindeki tatil yerini Miami olarak belirtmiştir.
  • Favori aktörü Margot Robbie’dir.
  • Forbes’in 2017 yılındaki teknoloji dalıyla “30’un altındaki 30 Asyalı” bölümüden yer aldı.
  • GMC Denali ve Gucci meraklısı olduğuna dair belirtiler var.
  • Malta vatandaşlığını 650.000 Euro’ya almıştır.
  • Çalışanlarının kendisine “ekselansları” diye hitap etmesini istiyor.

  Justin Sun’ın Ağzından

  JustinSun7

  • “Türkiye ekonomimizde önemli bir yer kaplıyor.”
  • Nelere karıştırıyorsun? sorusuna “Gizli bir planım olabilir” dedi.
  • “Aktif finansal bir altyapı sunmakla kalmayıp, aynı zamanda finansal kurumların ve kredi yatırımcılarının ilgilerini ekosistemimize çekebilmek için DeFi protokolleri değerli.”
  • “Borç alma ve verme hızında artış yaşanacağına inanıyorum.”
  • “Twitter’ın kripto ve Web3 dostu olmasını istiyoruz”
  • “Gelecekti kariyerim blokcahin teknolojisinin ulus-devlet düzeyinde meşrulaştırılmasına dayancak”
  • “Şimdilik emekli olmak gibi bir niyetim yok”
  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Bilal Tekmil
  Bilal Tekmil
  Düzce Üniversitesi Endüstri mühendisliği bölümünde eğitim görmekte olan Bilal Tekmil blokchain teknolojisine olan ilgi ve bilgisini Coin Otağ kullanıcıları ile paylaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Yükseliş için Bu Seviyeyi Kırmalı! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un fiyat grafiği incelendiğinde, önemli direnç seviyelerinin altında hareket ettiği görülmektedir. 1930$ seviyesinin üzerinde mum kapanışları gerçekleştiremeyen ETH, düşüş trendini sürdürme potansiyeline sahiptir.

  Bitcoin Yükselişini Bu Hafta Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat analizi, 27.400$ direnç seviyesinin henüz kırılmadığını göstermektedir. Bu seviyenin üzerinde mum kapanışı gerçekleşmezse, BTC'nin düşüş hareketini sürdürme potansiyeli ortaya çıkabilir.

  Ripple (XRP) – SEC Davasında Zafer Kimin Olacak?

  Ripple ve SEC davasında sonucun ne olacağı konusunda belirsizlikler devam ediyor. Peki bu davanın kazananı kim olacak? Ripple'ın kazanmasında etkili olacak faktörler nedir?

  Bitcoin Yatay Aralıklarda Hareket Ediyor: Yatırımcılar Coinbase Lansmanına Odaklandı!

  Bitcoin ve kripto para fiyatları yatay aralıklarda devam ederken, yatırımcılar 5 Haziran'daki Coinbase türev borsası lansmanına odaklanmış durumda.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler