JPMorgan CEO’sundan Kripto Para Karşıtı Açıklama!

jamie
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’nin en büyük bankası olan JP Morgan’ın CEO’su Jamie Dimon, geçen Perşembe günü yapılan bir kongre oturumunda insanların kripto para birimlerinden “uzak durmaları” gerektiğini söyledi.

Geçtiğimiz Perşembe günü, JP Morgan CEO’su Jamie Dimon’un yatırımcıları kripto para birimlerinden uzak durmaları konusunda uyardığı ve düzenleyici makamları onları daha yakından incelemeye çağırdığı bildirildi.  

Dimon, bankasının özel varlık müşterilerinin yararına bir Bitcoin fonu sağlamaya hazırlandığını kabul ediyor. Ayrıca Dimon, 2017’de buna “dolandırıcılık” demişti.

Yine de Bitcoin ve kripto hakkındaki görüşlerinin JP Morgan’ın müşterilerine sunduğu hizmetler üzerinde “ağırlık oluşturmadığını” söylüyor. Kendi görüşüne göre kripto para biriminin daha katı bir düzenleyici çerçeveden yararlanabileceğini belirtti.

Bankacılık devi JPMorgan, Bitcoin borsalarına hizmet vermeye başladı

JPMorgan’a Para Cezası!

Geçen Eylül ayında ise JP Morgan ve diğer üç banka; altın, gümüş ve hazine piyasalarını manipüle ettiği için 2019’da döviz piyasalarına hile karıştırdıkları için toplam 1,07 milyar avro para cezasına çarptırıldı.

AB Komiseri ise o sırada şu açıklamaları yaptı:

Bugün Barclays, The Royal Bank of Scotland, Citigroup, JP Morgan ve MUFG Bank’a para cezası verdik. Bu kararlar, Komisyonun finansal piyasaların hiçbir sektöründe danışıklı davranışlara müsamaha göstermeyeceğine dair açık bir mesaj veriyor. Bu bankaların davranışları, Avrupa ekonomisi ve tüketicileri pahasına sektörün bütünlüğünü baltaladı.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!