JPMorgan, Bitcoin Fiyatındaki Keskin Düşüş Hakkında Ne Düşünüyor?

  • Kripto para piyasası yıllardır düşüş eğilimindeydi. Ancak raporlar, alandaki popüler kripto paralarda olası bir toparlanma ve boğa dönüşü olabileceğini ortaya koyuyor.
  • JP Morgan’daki analistler, kripto piyasalarının likidasyonlardan ve piyasa çalkantılarından kaynaklanan düşüş eğiliminden çıkıp tamamen düzeltme aşamasına geçme olasılığının yüksek olduğunu belirtti.
  • Blackrock, Ark Investment, Hashdex, Grayscale gibi dünya lideri finansal hizmet sağlayıcıları, zaten Bitcoin ETF’leri için yer kapma yarışına girmiş durumda.

Bitcoin fiyatı toparlanmanın eşiğinde olabilir mi? JPMorgan’ın son raporu kripto para piyasasına ilişkin tahminleri aktarıyor.

JPMorgan’ın Bitcoin’e Yönelik Raporu

Kripto para piyasası yıllardır düşüş eğilimindeydi. Ancak raporlar, alandaki popüler kripto paralarda olası bir toparlanma ve boğa dönüşü olabileceğini ortaya koyuyor. JP Morgan, Bitcoin için olası bir fiyat toparlanması öngörüyor ve uzun vadeli likidasyonların “büyük ölçüde geride kaldığını” belirtiyor.

JP Morgan’daki analistler, başanalist Nikolaos Panigirtzoglou liderliğinde, kripto piyasalarının likidasyonlardan ve piyasa çalkantılarından kaynaklanan düşüş eğiliminden çıkıp tamamen düzeltme aşamasına geçme olasılığının yüksek olduğunu belirtti.

Onlara göre kripto piyasası, piyasayı “sınırlı aşağı yönlü” iten önemli miktarda olumsuz faktörü aşmayı başarmış durumda. Tahminleri ayrıca, Chicago Mercantile Exchange (CME), küresel bir türev piyasası olan Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinde açık pozisyonlardaki düşüş göstergelerine dayanıyor.

Kripto piyasası, Bitcoin’in ilerlemesi, yıkıcı piyasa darbeleri ve düzenleyici engeller yaşamasının ardından ciddi bir düşüş eğilimi gösterdi. Terra stabilcoin’in çarpıcı düşüşü, sektörün karşılaştığı büyük zorluklardan biriydi ve kripto varlıklarının alanından 200 milyar doların üzerinde silinmesine neden oldu.

FTX’in çöküşü, kripto paraların evrimini birkaç yıl geriye götürdü, yatırımcıların kripto alanına olan güvenini sarsarak sektörde daha iyi bir düzenleyici çerçevenin eksikliğine işaret etti.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), önde gelen borsalar ve kripto firmaları olan Binance ve Coinbase gibi kuruluşlara dava açarak yeni kurbanların peşine düştü.

Her şey göz önüne alındığında, Bitcoin’in evrimsel baskılara karşı verdiği mücadele olumlu sonuçlar verdi. Bir kripto analisti, Bitcoin ağının olağanüstü hareketlerini inceleyerek, Bitcoin ağ aktivitesinde görülen on-chain transferlerdeki artışların, kripto paranın muhtemel bir makro yükselişi için harika bir gösterge olduğunu ortaya koydu.

Kripto Alanındaki Olumlu Gelişmelerin Ardından Bitcoin Fiyatı İyileşmenin Eşiğinde

Kripto alanında büyük gelişmelerin fiyatları, Bitcoin dahil büyük kripto paraların yukarıya itilmesine neden oldu. Ripple’ın SEC’e karşı kazandığı zafer, bu gelişmelerden biri. Yargıç Annalise Torres tarafından verilen XRP kararı, alana yeni bir iyimserlik getirdi ve aynı zamanda kripto paralar için temel düzenleyici açıklık sağladı.

Ayrıca spot Bitcoin borsa işlem fonları (ETF’ler) için yapılan başvuruların artması da Bitcoin’in fiyatını önemli ölçüde artırdı. Blackrock, Ark Investment, Hashdex, Grayscale gibi dünya lideri finansal hizmet sağlayıcıları, zaten Bitcoin ETF’leri için yer kapma yarışına girmiş durumda.

Ayrıca, Bitcoin ve Elon Musk’ın SpaceX arasında uzayla bağlantılı faaliyetler için sınır ötesi ödemelere olanak tanımak için olası bir işbirliği söylentileri de var.

Genel olarak, kripto piyasası büyük endüstri engellerini aşarken istikrar belirtileri gösteriyor. Kripto yatırımcıları ayrıca Bitcoin ve diğer kripto paraların potansiyel toparlanmasını büyük bir hevesle bekliyor.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version