JPMorgan CEO’su Bitcoin’den Uzak Durulması Konusunda Uyardı | İşte Detaylar…

jpmorgan
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, kripto para birimi alanına giriş yapmasına rağmen yatırımcılara Bitcoin hakkında bir uyarı notu yayınladı. Onlara Bitcoin’den uzak durmalarını tavsiye etti. Cumhuriyetçi Kongre Üyesi Warren Davidson, Perşembe günkü Meclis Finansal Hizmetler Komitesi duruşmasında Dimon’a Bitcoin’e bakış açısının nasıl değiştiğini sordu. Dimon, yanıt olarak, görüşlerinin gerçekten değişmediğini açıklayarak şunları kaydetti:

İnsanlara kişisel tavsiyem ondan uzak durmaktır. Bu, müşterilerin istemediği anlamına gelmez. Bu, bir işi nasıl yürütmeniz gerektiğine geri döner. Esrar içmiyorum, ama bunu ulusal olarak yasal hale getirirseniz, halkımızın bunu bankaya yatırmasını engellemeyeceğim. İnsanlara paralarını nasıl harcayacaklarını söyleyemem.

Dimon, 2017’de Bitcoin’i bir “dolandırıcılık” olarak nitelendirdi ve önde gelen dijital varlığın altın veya itibari para birimleri gibi bir şey olmadığını söylemişti.

Benim kişisel görüşüm, bunun bir itibari para birimi gibi bir şey olmadığı, altın gibi bir şey olmadığı. Alıcı dikkatli olsun.

En azından yatırım bankasının CEO’sunun Bitcoin’i desteklememesi şaşırtıcı.

Ancak JPMorgan analistleri Şubat ayında müşterilerine portföylerinin yüzde birini Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine ayırmalarını tavsiye etmişti.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!