Joe Biden’in 2022 Bütçesi Yeni Kripto Raporlama Önerileri İçeriyor!

Cuma günü yayınlanan bir çift belgeye göre, Başkan Joe Biden'in 2022 bütçe teklifi birkaç yeni kripto raporlama gereksinimi içeriyor.

joe biden
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Biden yönetiminin ilki olan Cuma günü yayınlanan bütçe, Hazine Bakanlığı’na, finansal kurumların İç Gelir Servisi’ne (IRS) veya diğer Hazine alt departmanlarına ne tür bilgiler bildirmesi gerektiği konusunda ek gereksinimler verecek iki öneri içeriyor.

Beyaz Saray bütçesinin kendisinde bahsedilen ilk teklif, “kripto para varlıklarıyla ilgili olarak komisyoncu bilgi raporlamasının genişletilmesi” olarak gözüküyor.

Teklif, ABD kripto varlık borsaları ve barındırılan cüzdan sağlayıcıları gibi kuruluşlar da dahil olmak üzere komisyoncuların, bu kuruluşlar tarafından bir hesapta tutulan kripto varlıkları ile ilgili rapor verirken belirli pasif varlıklar ile ilgili bilgileri rapor etmelerini gerektirecektir.

Hazine belgesine göre, 2022 bütçesi birkaç başka kripto raporlama gereksinimini de içeriyor. Vergi uyumu amacıyla “kapsamlı bir mali hesap raporlama” yapısının sunulmasına yönelik ikinci öneri, finans kuruluşlarının kullanıcı hesaplarıyla ilgili verileri 600 dolarlık eşiğinin üzerindeki farklı transfer türlerine ilişkin bir dökümle rapor etmesini gerektirecektir.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!