Jack Dorsey, Twitter’a Bir Ağ Entegrasyonu Yapacağını Açıkladı!

jack dorsey
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sosyal medya ağı Twitter ve finansal hizmetler şirketi Square’in kurucu ortağı ack Dorsey, Bitcoin’in Lightning Network yan zincirini işletmelerinden en az biriyle entegre etmeyi planladığını doğruladı. Dorsey, 11 Haziran’da Twitter kullanıcısı “deyonté”den gelen ve Dorsey’in Lightning Network’ü Twitter’a veya Twitter’ın 2019’dan beri insan gücünü geliştirmeye adamış olduğu merkezi olmayan sosyal ağ BlueSky’a entegre etmesini talep eden bir soruya yanıt verdi. Buna karşılık Dorsey, “Sadece bir zaman meselesi” yanıtını verdi.

Dorsey’in yorumu, BlueSky veya Twitter’ın veya hatta her iki şirketin bir Lightning entegrasyonunu gözetebileceğini teyit etmek için yorumlanmaya açık görünen yorumla, kasıtlı olarak belirsiz görünüyor. Twitter kullanıcısı “mklad” ayrıca Dorsey’in Yıldırım yanlısı açıklamalarının Square’in Jay-Z’nin başarısız müzik akışı platformu Tidal’ı yakın zamanda satın almasıyla ilgili olabileceğini öne sürdü.

Dorsey’in tweet’i, Square’in dijital varlık operasyonlarını genişletmek için yaptığı son hamlelerin ortasında geldi. Bu ayın başlarında Dorsey, Square’in açık kaynaklı velayetsiz bir Bitcoin donanım cüzdanı geliştirmeyi planladığını açıkladı. Ertesi gün, bir kaynak, Square’in blok zinciri altyapı firması Blockstream ile bir ortaklık ortaya koyduğunu ve Square’in güneş enerjisiyle çalışan bir Bitcoin madencilik tesisine 5 milyon dolar yatırım yapmayı planladığını bildirdi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!