İsviçreli Banka Kriptoya Yeşil Yaktı!

ubs
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anonim kaynaklar, UBS Group AG’nin varlıklı müşterilerine dijital varlıklara yatırım yapma olasılığını sunmanın çeşitli yollarını araştırdığını iddia ediyor. Yeni bir rapor, kripto para birimi piyasalarının oynaklığıyla ilgili endişeler nedeniyle kriptodaki yatırım fırsatlarının “müşterilerin toplam servetinin çok küçük bir kısmı” ile sınırlı kalacağını öne sürüyor.

İsviçreli firmanın planlarına aşina olan kaynaklar, üçüncü taraf yatırım araçları aracılığıyla dijital varlıklara yapılan yatırımların müşterilere açık seçeneklerden biri olabileceğini öne sürüyor. Kaynaklardan hiçbiri, bildirildiğine göre ilk aşamalarında kalan UBS planlarının özel niteliği nedeniyle tanımlanmayı kabul etmedi. 2020’de Sergio Ermotti’nin yerini pek çok kişinin şaşırtmasıyla değiştiren UBS CEO’su Ralph Hamers, dijitalleşme ve otomasyon konusunda güçlü olmakla ünlü bir kişiliğe sahip.

Ayrıca, müşterilerin taleplerini daha iyi anlamak için yapay zeka kullanmanın bir savunucusu oldu ve UBS’nin yatırım bankasında yürütme platformlarının ve hizmetlerinin dijitalleştirilmesine ve dijital hizmetleri daha kapsamlı bir şekilde iyileştirmeye öncelik veriyor. Kaynaklara göre, UBS’nin dijital varlıklarda yatırım fırsatları sunmak için adım atmazsa müşterilerini kaybedeceğinden endişe duyduğunu iddia etti.

UBS’den önce Goldman Sachs, Morgan Stanley ve BNY Mellon gibi isimler bu yıl dijital varlıklar alanındaki katılımlarını bildirmişlerdi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!