İsviçre’deki Büyük Sigorta Devi Bitcoin ile Ödeme Almaya Başladı

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

İsviçre’deki büyük bir sağlık sigortası şirketi, Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) üzerinden yapılan, sigorta sahiplerinden gelen ödemeleri kabul etmeye başlayacak.

Atupri Sağlık Sigortası, 31 Ağustos tarihli duyuruya göre 200.000 müşterinin Bitcoin ve Ether ile ödeme yapmasına izin vermek için kripto finansal hizmetler şirketi Bitcoin Suisse ile ortaklık kuruyor. Bern merkezli Atupri, Bitcoin Suisse tarafından dönüştürülen Bitcoin ve Ether ödemelerini İsviçre frangı olarak alacak dijital varlıkların kendisini depolamak yerine. 2019 yılı itibarıyla yıllık yaklaşık 887 milyon dolar satış yapan sigorta şirketi, müşterilerinden madencilikle ilgili ücretler için de ödeme alacak.

Atupri pazarlama ve satış müdürü Caroline Meli, “Sağlık sektörünün dijital öncüleri olarak, sosyal trendleri öngörüyoruz ve uzun vadeli potansiyele sahip sigorta çözümleri sunuyoruz,” dedi.

Bitcoin Suisse, 1 milyar doları aşan varlıklara saklama hizmetleri sunuyor. Şirket Mayıs ayında Tezos (XTZ) için saklama desteği ve stake hizmetleri sunmaya başladı ve ticaret platformuna altın, gümüş ve platin ekledi.

[rb_related title=”Beğenebileceğiniz İçerikler” total=”2″]

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster