İşte Gün Gün Ripple (XRP) ve SEC Davasında Yaşanacaklar!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) Ripple'a açtığı dava devam ediyor. Davadan gelen haberlerin Ripple fiyatını etkilediğinden Ripple yatırımcıları davayı daha yakından takip istemekte. İşte davada gün gün yaşanacaklar...

Ripple Dava
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, özel şirketlerin kripto paralarını “kayıtsız” olarak nitelendirerek kripto paraların, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna kaydettirilmesi gerektiğini söylemekte. Şu an için davayı sadece Ripple’a açmış olsa da ilerleyen süreçte başka davaların veya düzeltmelerin de geleceğinin habercisi gibi. XRP’nin bu dava sürecinde SEC, Bitcoin ve Ethereum’u kripto para birimi olarak kabul edip XRP’nin kripto para birimi olmadığını belirtti. XRP’yi kayıt dışı menkul kıymet olarak konumlandırdı.

Devam eden süreçte iki taraf da gelişmeler kaydetse de henüz sonuçlanmış değil. Bu aşamada eski bir federal savcı olan avukat James K. Filan, Ripple davasına ilişkin önümüzdeki günlerde neler yaşanacağına dair yeni bir paylaşım yaptı.

  • 25 Mayıs 2021 – Ripple’ın SEC’in 18 Mayıs 2021 tarihli mektubuna yanıtı.
  • 27 Mayıs 2021 – Ripple’ın yargı sürecindeki eksiklikler. Adil yargılanma hakkının ihlali savunmalarına ilişkin SEC’in yanıtı.
  • 27 Mayıs 2021 – SEC’in, Ripple’ın kamuya açık olmayan SEC yazışmalara ilişkin taleplerine karşı itirazları.
  • 28 Mayıs 2021 – SEC’in Ripple’ın 18 Mayıs tarihli mektuba karşı verdiği cevaba ilişkin yanıtı.
  • 4 Haziran 2021 – Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’in SEC’in muhalefet özetine yanıtı.
  • 10 Haziran 2021 – Ripple’ın halka açık olmayan SEC yazışmalarına karşı SEC’in itirazlarına verdiği yanıt.

Ripple (XRP) fiyatı an itibariyle$ 0.788284dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!