İşte Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyatının Bu Kadar Hızlı Düşmesinin Ardındaki Sebep!

Bitcoin'deki (BTC) düşüşün Çin'den gelen haberler sonucunda ortaya çıkan FUD'a dayandıran yatırımcıların aksine Ryan Allis düşüşe balinaların sebep olduğunu düşünüyor.

bitcoin balina
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası, yüksek oynaklığı nedeniyle öngörülemez olarak adlandırıldı. Piyasa son birkaç gün içinde fiyatların düştüğünü gördüğünde, yatırımcılar suçu “Çin’in Bitcoin’i yasakladığı” şeklindeki eski haberlere attılar. Fakat fiyat tablolarında dijital varlıkların mevcut düşüşünün nedeni Çin olmayabilir.

Ryan Allis’e göre balinalar 20 Mayıs’ta satmak için büyük miktarda Ethereum ve Bitcoin’i borsalara taşımaya başladı. Allis, gönderisinde şu açıklamalarda bulundu:

TSİ 15:40’ta balinalar satmak için borsalara net 500.095 ETH taşıdı. (O vakit bu 1,65 milyar dolar değerinde ETH idi). Bu, ETH fiyatının 6 saat içinde 3.391 dolardan 3.009 dolara düşmesine neden oldu.

TSİ 09: 30’da ise BTC balinaları satmak için borsalara net 13.555 BTC taşıdı. (O vakit bu 535 milyon dolar değerinde Bitcoin idi.) Bu, BTC fiyatının 37.976 dolara düşmesine neden oldu.

Varlıklar bu seviyelerde desteği kaybettikçe, fiyat düştü ve büyük likidasyonları tetikledi.

Bunlar, Bitcoin ve Ethereum’un tanık olduğu en büyük likidasyonlar arasındaydı. Aslında bu Ethereum’un en kötü ticaret günüydü. Yukardaki grafik, en uzun saatlik mumun 2 milyar dolarlık likidasyon olduğunu gösteriyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 35,872.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!