IoTeX (IOTX) Yükselen Kanalın Altına Sarktı!

Yükselen kanal formasyonu içerisinde işlem görürken aşağı yönlü ivme kazanan IOTX için önemli destek ve direnç seviyelerini birlikte inceleyelim.
analiz-10

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

IOTX Haftalık Grafik Yorumu

IOTX-05.27-1

Sizler için bu yazımda, nesnelerin interneti (IoT) konusunda hizmet vermek amacıyla piyasaya sürülen ve akıllı sözleşme platformu olan IoTeX projesinin kripto para birimi IOTX analizi yapacağım.

Yükselen bir kanal içerisinde işlem görürken piyasadaki yaşanan sorunlardan da kaynaklı olarak destekte tutunamayarak aşağı yönlü ivme kazandı. Grafikte gösterdiğim gibi tepki almaya çalıştı ancak başaramadıktan sonra o seviyeden neredeyse yüzde 68 düştü. Ardından biraz toparlandı.

Düşüşün devam etmesi durumunda ilk olarak 0,014 dolara gerileyeceğini düşünüyorum. Hatta 0,0063 dolardaki desteğine kadar gerileyebilme ihtimali var. Yukarı yönlü harekette ise 0,08 dolardaki direncini test etmek isteyecektir.

  • RSI, aşırı satım bölgesine doğru ilerliyor. Bu da hala düşüş senaryolarının göz ardı edilmemesi gerektiği anlamına geliyor. Tahminimce 30 seviyesine kadar geriledikten sonra tepki alabilir. Bu durum bir kesinlik içermemekte.
  • Chaikin para akışına baktığımda, hala satış baskısının sürdüğünü görüyorum. Bu göstergeye göre negatif bölge, satış baskısının var olduğu yerdir.
Destek Seviyeleri 0,014 0,0063
Direnç Seviyeleri 0,08 0,15

Kısa Vadeli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

IOTX-05.27-2

Destek ve direnç seviyelerini ele aldığımda 0,021 dolara bıraktığı iğneden sonra iki direncini de aştığını görüyorum. Hatta diğer dirençlerini de kırdı ancak tutunamayıp düştü. Şu anda da 0,036 dolardaki direncini test ediyor. Kırılım gerçekleşirse 0,041 dolara kadar yükselme ihtimali var.

Ret yemesi durumunda 0,032 dolardan tepki almak isteyecek. Ancak bu tepkiyi alamazsa 0,026 dolara kadar gerileyeceğini düşünüyorum.

Destek Seviyeleri 0,032 0,026
Direnç Seviyeleri 0,036 0,041
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster