IoTeX (IOTX) Destekten Tepki Almayı Başardı!

Düşen bir formasyonda işlem gören IOTX için kısa ve uzun vadeli destek direnç seviyelerini birlikte inceleyelim.
analiz-17

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

IOTX Günlük Grafik Yorumu

IOTX-05.13-1

Sizler için bu yazımda, Web 3.0 alanında çalışmalarına devam ederek neredeyse her sektörde var olan ve çok da popüler olmayan nesnelerin interneti projesi IOTX analizi yapacağım.

Düşen bir formasyon içerisinde işlem görürken kırılım gerçekleştirmeye çalıştığını görüyoruz. Hatta bu direnci destek olarak doğrulamak istemiş ve güçsüz bir tepki alarak yine de bunu başarmış. Satış baskısından dolayı da desteği tekrar test etti ve aşağı düştü.

Piyasadaki düşüşten kaynaklı olarak tasfiye iğnesi bıraktığını görüyoruz. Gösterdiğim bu 0,021 dolarlık bölge genel olarak bir destek olarak görev yapıyordu. Yukarı yönlü hareketine devam etmesi durumunda ilk olarak 0,046 dolar seviyesine ulaşacağını düşünüyorum.

  • MACD beklenildiği üzere negatif bölgede yer almakta. Burada gerçekleşecek kesişim, yükselişin devam edeceğini bizlere gösterebilir. Ancak kesişim gerçekleşmesi şu an kesin bir durum olmadığı için beklemekte fayda var.
  • RSI daha bugün ki mumda aşırı satım bölgesinin üzerine çıktı. Önünde geniş bir alan bulunduğu için yükseliş devam edebilir.
  • Günlük grafikte MA200’ün oldukça altında işlem görmesi de çok olağan bir durum. Piyasanın düzelmesi ile birlikte bu seviyeyi aşarak yükseliş trendine geçeceğini düşünüyorum.
Destek Seviyeleri 0,021 0,015
Direnç Seviyeleri 0,046 0,11

Kısa Vadeli Destek ve Direnç Seviyeleri Neresi?

IOTX-05.13-2

şu anda 0,0345 dolarda bulunan direnci test ettiğini görüyoruz. Bu seviyeyi aşması durumunda 0,04 dolardaki direncini test etme ihtimali var. Yükselişin devamında ise 0,046 dolarda da direnci bulunduğu için bu seviyeye kadar yükseleceğini düşünüyorum.

Olası düşüş senaryosunda ilk olarak 0,028 dolara gerilemesi mümkün. Bu seviyede tutunamazsa 0,021 dolar seviyesinde bulunan desteğine kadar gerilemesinin olası olduğu fikrindeyim.

Destek Seviyeleri 0,028 0,021 0,01
Direnç Seviyeleri 0,034 0,04 0,046
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster