dc logo

IOTA, BEE, IRI ve Trinity Hakkında Yeni Güncelleme Yayınladı!

IOTA, BEE, IRI, Trinity cüzdanı ve Chrysalis gibi önemli projelerde yeni bir gelişme güncellemesi yayınladı. Platform, projelerin geliştirilmesinde büyük ilerleme kaydetti ve hatta önümüzdeki haftalarda gelecek olan Akıllı Sözleşmelerin geliştirilmesi için ayrıntılı bir yol haritası yayınladı.

IOTA’nın yayınladığı en son geliştirme güncellemesinde Vakıf, IRI, Bee, Chrysalis ve Trinity cüzdan projesinin ilerlemesi hakkında daha fazla bilgi verdi. IOTA yol haritasını biraz değiştirdi ve kurumsal kullanım için daha fazla akıllı sözleşmelere yönelmiş durumda.

IOTA trinity cüzdan

IOTA Trinity Cüzdan

Geliştirme ekibi, Hornet ekibi ile işbirliği içinde ilerlediklerini ve ilk değişikliklerin özelliklerini kesinleştirmeye çalıştıklarını bildirdi. En önemli değişiklikler rastgele uç seçimi (RFT # 8 protokolü), Beyaz Bayrak (protokol RFC # 5), ve en son imza şeması protokolü olmakta. Halihazırda test edilmiş olan Hornet düğüm yazılımını kullanarak Autopeering bir sonraki versiyonda uygulanacak.

IOTA ekibi, ilk Bee prototipi ve Bee’nin zaten iyi sonuçlar verdiği ve ilk büyük dönüm noktasına başarıyla ulaştığı dahili testlerde, nihayet son çalışmayı tamamlıyor. Bee, Core Client’ın Rust programlama dilindeki uygulanış halidir. Geçen ay, ver. 1.8.5 IRI yayınlandı ve bu, paket doğrulama kurallarındaki bazı değişiklikleri ortadan kaldırmayı amaçlıyordu ancak bazı güvenlik açıkları vardı. 1.8.6 sürümü gelecekte daha fazla güncelleme alacak ve 1.8.6 sürümü önümüzdeki hafta yayınlanacak.

IOTA endüstri ve iş dünyasında talebi artıracak yeni özellikler sunmaya odaklanmış vaziyette. IOTA, ETH’ye karmaşık işlevlerin üzerinde gerçekleştirilebilmesi için yeni akıllı sözleşmeleri ele alarak ikinci bir katman çözümü üzerinde çalışıyor. Trinity Ekibi, Birleşik Kimlik Protokolü’nün yeteneklerini göstermeyi amaçlayan bir PoC uygulaması oluşturmaya çalışıyor. Ayrıca, GoShimmer’ın en son sürümünün Haziran ayının ilk yarısında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

IOTA Streams’ın en son sürümü, katılımcıların özellikleri ayrıntılı olarak test etmesine ve geri bildirimde bulunmasına olanak tanıyacak daha fazla belgeyi değerlendirecek. Ekip ayrıca Rust Tokyo bazlı ekip ortamının yardımıyla yeni Permanode için CLI İşlevselliğini bitirme üzerinde çalışıyor.

IOTA, BEE, IRI ve Trinity’de Yeni Gelişme Güncellemesi yayınladı. Bu güncellemenin IOTA için nasıl bir anlamı olacak? Sizce IOTA Fiyatına yansıyacak mı? Yorumlarda bize bildirebilirsiniz!

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, 1999 yılında Ankara'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesin'de öğrenci olan Enes, yatırımlarının yanı sıra sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.