Wirecard Hissesi Yüzde 98 Değer Kaybetti: İngiltere Şirketin Faaliyetlerini Durdurdu

İngiltere Finansal Tutum Otoritesi (FCA), Visa için bir kripto para banka kartı veren Wirecard’ın bir yan kuruluşu olan Wirecard Card Solutions’ı (WCS) durdurdu.

Bugün FCA tarafından yapılan bir açıklamada, WCS’nin artık herhangi bir düzenlenmiş faaliyet yürütmesine izin verilmediği ve kurumun herhangi bir varlık veya fonla ticaret yapmaması gerektiği bildirildi.

FCA açıklamasında şöyle denildi:

“Almanya’da Wirecard ile yakından ilgili şirketler hakkında devam eden süreçler var. Wirecard’ın ana şirketi olan Almanya merkezli Wirecard AG, şu anda güvenlik güçlerini hedefliyor ve bir iflas soruşturması geçiriyor. ”

“Müşteri fonlarını korumak için durdurduk”

Düzenleyici kurum, müşterileri korumak için birkaç gün boyunca Wirecard’ın İngiltere şubesi ve diğer yetkililerle yakın temas halinde olduklarını belirterek, “Müşterileri korumak için adımlar atmaya devam ediyoruz. 26 Haziran itibarıyla, müşteri fonlarını korumak için şirketin tüm yasal faaliyetlerini durdurduk. Bu, müşterilerin fonlarına erişilemeyeceği anlamına gelir. ”

WCS Crypto ve TenX gibi şirketler için Visa, kripto banka kartlarını çıkarıyor. Başka bir Wirecard yan kuruluşu olan Wirecard Singapore da, kripto para kartları çıkarıyor. Singapur’un düzenleyici makamları henüz harekete geçmedi.

Neler yaşandı? Neden böyle oldu?

Wirecard ile ilgili olaylar geçtiğimiz hafta şirket denetçisi EY’nin şirket hesaplarında 2,1 milyar doları karşılayacak nakit olmadığını belirtti. Wirecard’ın yaptığı açıklamada, üçüncü tarafların denetçileri aldatmak için sahte hesaplar üretmiş olabileceği belirtildi.

Olaydan sonra, Wirecard’ın hisseleri de büyük bir değer kaybetti ve 17 Haziran’dan sonra 104 Euro’dan işlem gördüğü zaman yüzde 98 düşerek 1.87 dolara düştü.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version