İngiltere Bankası Valisi Bailey, Kripto Para Birimlerinin ‘Tehlikeli’ Olduğunu Söyledi

ingiltere
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Andrew Bailey, İngiltere Parlamentosu Hazine Komitesine verdiği demeçte, merkez bankasının resmi olarak Bitcoin ve diğerlerini etiketlerken, varlıklar halk için bir tehlike oluşturduğunu söyledi. Bir raporda, Valinin Pazartesi günü yaptığı açıklamada, merkezi olmayan dijital para birimleri hakkında uzun süredir devam eden endişesini yinelediğini belirtti. Bank of England başkanı komite üyelerine hitaben şunları söyledi:

Açıkçası, kripto varlıklar konusunda şüpheliyim, çünkü bunlar tehlikelidir ve dışarıda büyük bir coşku var.

Andrew Bailey’nin son eleştirisi, kripto para birimlerine karşı olumsuz tutumunu ortaya koyan önceki açıklamaların ardından geldi. Vali, geçmişte sıradan İngilizleri, tüm paralarını kaybetmeye hazır olmadıkları sürece kriptoya yatırım yapmamaları konusunda uyardı.

BOE başkanı, Bitcoin gibi dijital finansal varlıkların standart bir ödeme yönteminin temel işlevlerini yerine getirmediğine inanıyor. Mayıs ayı başlarında bankacı, “Son yıllarda söylediklerimi sadece birkaç kez vurgulayacağım. Korkarım içsel bir değerleri yok, ” ama aynı zamanda insanların onlara“ dışsal ”değer koyabileceklerini de kabul etti. Ve Ocak ayında Bailey, herhangi bir kripto para biriminin dayanacağına dair şüphelerini dile getirdi.

Vali Raporu Büyüme ve Enflasyon Endişelerini Ortaya Çıkarıyor

Andrew Bailey’nin yorumları kripto alanında çalkantılı bir döneme denk geliyor. Diğer kamuya mal olmuş kişiler, kuruluşlar ve hükümetler tarafından yapılan olumsuz açıklamalar, geçtiğimiz günlerde ve haftalarda milyarlarca dolar kaybeden kripto para piyasalarını ciddi şekilde etkiledi. Bununla birlikte, kripto-ekonomi, Covid-19 krizinden muzdarip olan diğer sektörlerle karşılaştırıldığında yakın zamana kadar oldukça iyi gidiyordu.

İngiltere Bankası Valisi Bailey, Kripto Para Birimlerinin 'Tehlikeli' Olduğunu Söyledi

Bailey’nin Hazine Komitesi’ne sunduğu yıllık rapora göre, Birleşik Krallık’ın gayri safi yurtiçi hasılası (GSYİH) bu yılın ilk çeyreğinde %1,5 düşüşle 2019’un dördüncü çeyreğinde salgın öncesi seviyesinin%8,7 altına düştü. ekonomik faaliyet üzerindeki çeşitli kısıtlamalar. İngiltere Merkez Bankası tarafından Pazartesi günü yayınlanan belgede, vali şunları not ediyor:

Son iki ayda, sürekli olarak ekonomideki faaliyetlerin oldukça keskin bir şekilde geri döneceği görüşünü aldık, ancak bu etkinin zamanlaması daha fazla Covid dalgası tarafından ertelendi.

Rapor, Mart 2020’de BOE Valisi olarak göreve gelen Andrew Bailey’in de İngiltere’deki enflasyonun hedef oranına ulaşmamasından endişe duyduğunu ortaya koyuyor. Geçen yıl, gösterge %2 hedefinin en az yüzde bir puan altında kaldı. Bailey, mal fiyatlarında Covid ile ilgili düşüş, belirli hizmetler için KDV indirimleri ve genel olarak düşük talep dahil olmak üzere, bunun nedenlerini Maliye Şansölyesine açıklamak zorunda kaldığını itiraf ediyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 36,211.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!