İngilizler Binance ile İlişkilerini Kesmeye Devam Ediyor!

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Binance, İngiltere’nin sürekli sıkılaşan kripto düzenlemelerinin bir başka sonucuyla daha karşı karşıya. Clear Junction, Binance üzerindeki hizmetlerini askıya almaya başladı. Bu karar, FDA’nın Binance’in Birleşik Krallık’taki tüm faaliyetlerini durdurması gerektiği konusundaki sözünün ardından geldi.

Binance’i Sevmiyorlar!

Binance
Binance

Küresel ödeme çözümleri sağlayıcısı Clear Junction, Binance ile bağlarını keserek dünyadaki diğer birçok finansal kuruluşun peşine düştü. Ayrıntılı olarak, Clear Junction, Binance’e ödeme kolaylaştırma uygulamalarını askıya aldı.

Bu karar, Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesinin (FDA)(Financial Conduct Authority), Binance’in ülkedeki faaliyetlerini yürütemeyeceğini açıkça belirtmesinin hemen ardından geldi. Bu nedenle, Londra’daki ofisinden yaptığı açıklama ile Clean Junction, kripto borsası Binance için hizmetlerini askıya alma kararı aldı.

Firmadan Açıklama Geldi

Clear Junction
Clear Junction

Clear Junction firması konuyla alakalı şöyle bir açıklama yaptı:

“Hem Sterlin hem de Euro ödemelerini askıya almaya karar verdik ve artık kripto ticaret platformu lehine veya adına para yatırma veya çekme işlemlerini kolaylaştırmayacağız.”

Bu Binance İçin Bir İlk Değil

Binance
Binance

Bu olay finansal kuruluşların Binance ile bağlarını kestiği ilk sefer değil. Yaklaşık üç hafta önce, bir İngiliz bankası hem Kraken hem de Binance’i yasakladı. Bankanın müşterileri artık bu platformlarda işlem yapamaz hale geldi. Aynı şekilde geçtiğimiz hafta bir İspanyol bankası da İngilteredeki faaliyetlerinde, Binance ile anlaşmalarını durdurduklarını açıklamıştı bu yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Son zamanlarda, ülkede kripto dolandırıcılığı kurbanları artıyor. Bu nedenle İngiltere, kripto düzenlemelerini sıkılaştırmaya başlayan birçok ülkeden biri. Ulusal Dolandırıcılık İstihbarat Bürosu (NFIB)(National Fraud Intelligence Bureau), bu tür vakaları çözmek için yerel polisle birlikte çalışıyor.

Bir Hamle de Kanada’dan

Binance
Binance

Benzer şekilde, Kanada’nın doğu eyaletlerinden birisi olan Ontario  da kripto ile ilgili faaliyetler için kurallarını sıkılaştırmak için çalışıyor. Öyle ki Binance hizmetlerini eyaletten çekme kararı aldı. Ontario merkezli kullanıcıların platformdaki hesaplarını temizlemek için yıl sonuna kadar süreleri var.

Bu arada Binance, durumu rasyonel adımlarla ele alıyor. Örneğin Binance, Faster Payments ile ödemeleri yeniden başlatarak İngiltere’ye geri döndü. Dahası, geçen hafta SEPA yoluyla Euro mevduatlarını askıya almaya başladı.

Binance CEO’su CZ Çok Çaba Harcıyor

Binance CEO'su CZ
Binance CEO’su Changpeng Zhao

Binance CEO’su Changpeng Zhao, olası hasarı en aza indirmek için tüm haber kurallarının önünde durduğundan emin oluyor. Dünya çapındaki yeni kripto düzenlemesinin ortasında yanıt olarak, düşünceli bir mektup paylaşıyor. Burada “uyumun bir yolculuk olduğunu” vurguluyor. Böylece borsanın gelecekte karşılaşacağı tüm engellerle karşılaşmaya hazır olduğunu belirtiyor.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook