Diğer

  İngiliz Bankasından 2 Büyük Borsaya Erişim Yasağı: Sebep düşüş güvenlik iddası! İşte detaylar

  TSB, güvenlik nedeniyle Binance de dahil kripto para borsalarıyla ilişiğini kesebilir!

  İngiliz bankaları, güvenlik ve dolandırıcılığa maruz kalma vakaları ile ilgili kaygılarını öne sürerek müşterilerinin kripto para ile ilgilenmesini giderek zorlaştırıyor. İngiliz gazetesi The Times’a göre TSB, müşterilerinin banka tarafında tutulan para birimlerinin kripto para satın almada kullanmalarını yasaklayacak. TSB’nin, ülkede faaliyet gösteren kripto para borsaları hakkında “çok yüksek” dolandırıcılık potansiyelleri konusunda telaşlı olduğu bildiriliyor.

  coinotag telegram

  The Times, TSB’nin Binance ve Kraken aracılığıyla nakit para karşılığında kripto para alımını yasaklayacağına dair sağlam bilgilere sahip olduğunu okurlarıyla paylaştı. Görünüşe göre, bu platformların düşük güvenlik standartları, özellikle dolandırıcıların e-cüzdan saldırılarını kolaylaştırıyor. Habere göre TSB, Binance kullanıcılarından 15 Mart-15 Nisan tarihleri ​​arasında en az 849 dolandırıcılık şikayeti aldı. Banka, Binance ile bağlantı kurma girişimlerinin yanıtsız kaldığını iddia ediyor. Lakin Binance, bankanın güvenlik takımından hiç bir bildiri almadığını bildiriyor.

  Binance ve Kraken yetkilileri argümanlar hakkında konuştu!

  Bir Binance sözcüsü, TSB ile direkt bağlantıya geçmeden, sorun yaşayan müşterileriyle ilgilendiklerini doğruladı ve bu konulara öncelik vermenin şirketin en önemli politikası olduğunu söyledi:

  Binance, kullanıcılarının dolandırıcılıklardan korunma sorumluluğunu konusunda çok ciddi adımlar atıyor. Bir dolandırıcılık olayından haberdar olduğumuzda çok çabuk harekete geçeriz ve kanun erbablarıyla, ilgili kurumlarla çalışma konusunda kusursuz bir sürecimiz olur.

  Fakat Kraken hususa yönelik net açıklamalarda bulunmadı. Kraken’deki bir diğer ekip lideri Stephen Christie, TSB’nin savlarını reddetti, lakin bu yeni elektronik cüzdan sahtekarlığı salgınına karşı alacakları güvenlik önlemlerinden bahsetmedi:

  Kraken’in dolandırıcılık olaylarında, yardım çağrılarına cevap vermediği söylemlerini şiddetle reddediyoruz. Kraken, sırf 2020’de 1000’den fazla farklı polis kuvvetlerinin soruşturmasına yardım etti. Kraken, kolluk kuvvetlerinin ihtiyaçlarına yönelik kusursuz uygun hareket ediyor.

  Binance

  Yatırımcılar İngiltere’deki dolandırıcıların hayatını kolaylaştırıyor

  Dolandırıcılık raporlaması, bir kişinin dolandırıcılık kurbanı olması durumunda, kaybedilen parayı geri ödemeyi garantiye aldığı için bir dolandırıcılık raporu yatırımcının kaybını revize ettiği için bankaya göre ciddi bir husus oluyor. Banka ayrıca kripto paralar ile ilgili dolandırıcılıklara karşı dikkatli olunmasını istedi ve şunları söyledi:

  Kripto para yatırım danışmanları söz konusu olduğunda özellikle dikkatli olun. Sizi ararlarsa, bir bireyden e-posta yahut kısa bildiri gönderirlerse bu bir dolandırıcılıktır. Asla temas kurmayın.

  Şimdiye kadar TSB bankası, Kraken ve Binance borsasına karşı duruşuyla ilgili rastgele bir resmi açıklama yapmadı. Lakin Birleşik Krallık düzenleyicilerinin kripto para birimi ile ilgili faaliyetleri denetlemeye olan ilgisi artıyor.

  İngiltere’de kripto para yatırımcıları geçen yıla nazaran arttı

  CoinOtag.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, son zamanlarda İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesi tarafından yapılan bir anket, kripto para birimleri yatırımcılarının sayısının ve kurumsal yatırımcıların ortalama kripto para varlıklarının değerlerinin geçen yıla oranla arttığını ortaya koydu.

  Bununla birlikte FCA, kripto para birimleri hakkında yetersiz bilgiye sahip bireylerin sayısının, fiyat yükselişlerinde yatırım yapmalarını da doğurduğunu tespit etti. Bu, dolandırıcıların önceki yıllara göre daha az bilgili olan ve daha büyük bir potansiyel mağdur havuzundan yararlanmaları için bir üreme alanı sağladığından, insanların dolandırılmaması için uğraşan özel ve devlet kurumların kaygıları anlayışla karşılanabilir.

  Sorumluluk Reddi Beyanı: CoinOtag.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. CoinOtag.com rastgele bir kripto para ünitesinin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut CoinOtag.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle CoinOtag.com ve sitede yer alan makalelerin müellifleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile ilgili rastgele bir süreç yapmadan evvel kendi araştırmalarını yapmalıdır.

  İhtar: CoinOtag.com’a ilişkin haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması CoinOtag.com’un müsaadesine doğaldır. Sitedeki hiçbir içerik müsaadesiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut rastgele bir platformda yayımlanamaz. CoinOtag.com’a ilişkin kod, tasarım, yazı, grafik ve öteki tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara karşıt biçimde kullananlar hakkında yasal süreç başlatılacaktır..

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.

  Bitcoin Fiyatı Güçleniyor: Altcoin Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

  Bitcoin fiyatı 68 bin doların üzerini görerek yeni zirveleri hedefledi; Ancak şimdi yatırımcılar altcoin sezonunun ne zaman başlayacağına odaklanıyor!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.