Diğer

  İngiliz Bankasından 2 Büyük Borsaya Erişim Yasağı: Sebep düşüş güvenlik iddası! İşte detaylar

  TSB, güvenlik nedeniyle Binance de dahil kripto para borsalarıyla ilişiğini kesebilir!

  İngiliz bankaları, güvenlik ve dolandırıcılığa maruz kalma vakaları ile ilgili kaygılarını öne sürerek müşterilerinin kripto para ile ilgilenmesini giderek zorlaştırıyor. İngiliz gazetesi The Times’a göre TSB, müşterilerinin banka tarafında tutulan para birimlerinin kripto para satın almada kullanmalarını yasaklayacak. TSB’nin, ülkede faaliyet gösteren kripto para borsaları hakkında “çok yüksek” dolandırıcılık potansiyelleri konusunda telaşlı olduğu bildiriliyor.

  coinotag telegram

  The Times, TSB’nin Binance ve Kraken aracılığıyla nakit para karşılığında kripto para alımını yasaklayacağına dair sağlam bilgilere sahip olduğunu okurlarıyla paylaştı. Görünüşe göre, bu platformların düşük güvenlik standartları, özellikle dolandırıcıların e-cüzdan saldırılarını kolaylaştırıyor. Habere göre TSB, Binance kullanıcılarından 15 Mart-15 Nisan tarihleri ​​arasında en az 849 dolandırıcılık şikayeti aldı. Banka, Binance ile bağlantı kurma girişimlerinin yanıtsız kaldığını iddia ediyor. Lakin Binance, bankanın güvenlik takımından hiç bir bildiri almadığını bildiriyor.

  Binance ve Kraken yetkilileri argümanlar hakkında konuştu!

  Bir Binance sözcüsü, TSB ile direkt bağlantıya geçmeden, sorun yaşayan müşterileriyle ilgilendiklerini doğruladı ve bu konulara öncelik vermenin şirketin en önemli politikası olduğunu söyledi:

  Binance, kullanıcılarının dolandırıcılıklardan korunma sorumluluğunu konusunda çok ciddi adımlar atıyor. Bir dolandırıcılık olayından haberdar olduğumuzda çok çabuk harekete geçeriz ve kanun erbablarıyla, ilgili kurumlarla çalışma konusunda kusursuz bir sürecimiz olur.

  Fakat Kraken hususa yönelik net açıklamalarda bulunmadı. Kraken’deki bir diğer ekip lideri Stephen Christie, TSB’nin savlarını reddetti, lakin bu yeni elektronik cüzdan sahtekarlığı salgınına karşı alacakları güvenlik önlemlerinden bahsetmedi:

  Kraken’in dolandırıcılık olaylarında, yardım çağrılarına cevap vermediği söylemlerini şiddetle reddediyoruz. Kraken, sırf 2020’de 1000’den fazla farklı polis kuvvetlerinin soruşturmasına yardım etti. Kraken, kolluk kuvvetlerinin ihtiyaçlarına yönelik kusursuz uygun hareket ediyor.

  Binance

  Yatırımcılar İngiltere’deki dolandırıcıların hayatını kolaylaştırıyor

  Dolandırıcılık raporlaması, bir kişinin dolandırıcılık kurbanı olması durumunda, kaybedilen parayı geri ödemeyi garantiye aldığı için bir dolandırıcılık raporu yatırımcının kaybını revize ettiği için bankaya göre ciddi bir husus oluyor. Banka ayrıca kripto paralar ile ilgili dolandırıcılıklara karşı dikkatli olunmasını istedi ve şunları söyledi:

  Kripto para yatırım danışmanları söz konusu olduğunda özellikle dikkatli olun. Sizi ararlarsa, bir bireyden e-posta yahut kısa bildiri gönderirlerse bu bir dolandırıcılıktır. Asla temas kurmayın.

  Şimdiye kadar TSB bankası, Kraken ve Binance borsasına karşı duruşuyla ilgili rastgele bir resmi açıklama yapmadı. Lakin Birleşik Krallık düzenleyicilerinin kripto para birimi ile ilgili faaliyetleri denetlemeye olan ilgisi artıyor.

  İngiltere’de kripto para yatırımcıları geçen yıla nazaran arttı

  CoinOtag.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, son zamanlarda İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesi tarafından yapılan bir anket, kripto para birimleri yatırımcılarının sayısının ve kurumsal yatırımcıların ortalama kripto para varlıklarının değerlerinin geçen yıla oranla arttığını ortaya koydu.

  Bununla birlikte FCA, kripto para birimleri hakkında yetersiz bilgiye sahip bireylerin sayısının, fiyat yükselişlerinde yatırım yapmalarını da doğurduğunu tespit etti. Bu, dolandırıcıların önceki yıllara göre daha az bilgili olan ve daha büyük bir potansiyel mağdur havuzundan yararlanmaları için bir üreme alanı sağladığından, insanların dolandırılmaması için uğraşan özel ve devlet kurumların kaygıları anlayışla karşılanabilir.

  Sorumluluk Reddi Beyanı: CoinOtag.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. CoinOtag.com rastgele bir kripto para ünitesinin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut CoinOtag.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle CoinOtag.com ve sitede yer alan makalelerin müellifleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile ilgili rastgele bir süreç yapmadan evvel kendi araştırmalarını yapmalıdır.

  İhtar: CoinOtag.com’a ilişkin haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması CoinOtag.com’un müsaadesine doğaldır. Sitedeki hiçbir içerik müsaadesiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut rastgele bir platformda yayımlanamaz. CoinOtag.com’a ilişkin kod, tasarım, yazı, grafik ve öteki tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara karşıt biçimde kullananlar hakkında yasal süreç başlatılacaktır..

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Bitcoin BTC’nin Dalgalanma Serüveni: Yarılanma Etkinliği ve Piyasa Dalgalanmaları Arasında Düşüş ve Yükseliş

  Bitcoin'in fiyatındaki dramatik değişimleri, yarılanma sonrası ve olası piyasa toparlanmaları sürecinde keşfedin.

  Bitcoin Yarılanması Sonrası Dönem Başladı: Altcoin Rallisi Beklentisiyle Hakimiyet İstikrar Kazanıyor

  Bitcoin'in son yarılanmasının ardından ortaya çıkabilecek altcoin başarısının temellerini oluşturabilecek kripto para piyasasının değişen dinamiklerini keşfedin.

  Bitcoin İşlem Ücretleri Rekor Seviyelere Ulaştı, Ethereum’u Geçti – Ordinaller BTC Güvenliğini Artırabilir mi?

  Bitcoin işlem ücretlerinin nasıl hızla yükseldiğini, Ordinallerin bu trenddeki rolünü ve Bitcoin'in güvenlik modeli üzerindeki olası etkilerini keşfedin.

  Bitcoin Halving’i Piyasada Volatiliteyi Tetikledi: Talep Artışı Madencilerin Zorluklarıyla Buluşuyor

  Halving sonrası Bitcoin'in izleyeceği yolu etkileyen temel faktörleri keşfedin. Arz şoku potansiyeli, ETF'lerin rolü ve madencilerin karşılaştığı zorluklar hakkında uzman görüşleri edinin.

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Litecoin Yüzde 20 Hedefli Yükselişe Hazırlanıyor Olabilir! Güncel LTC Analizi

  Litecoin yükseliş hareketine devam edecek mi? LTC yatırımcılarını neler bekliyor? Güncel LTC Analizinde hedefler neresi?

  Ethereum Yükseliş Hazırlığında Olabilir! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un günlük grafiği, 2867$ - 2950$ aralığından güçlü alımlarla yükselişini 3100 dolara kadar sürdürmüş durumda. Güncel ETH Analizi

  Bitcoin Yükselişini Başlatıyor Mu? 19 Nisan BTC Analizi

  Bitcoin gece yaptığı düşüş hareketi sonrası, bugün piyasalar yükseliş gerçekleştiriyor. Bitcoin yükselişe devam edecek mi?

  Bitcoin Düşüş Hareketini Ne Zaman Bitirecek? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in güncel teknik grafiği incelendiğinde, 61.200 doların üzerindeki desteğin önemi vurgulanırken, 64.000 dolar direncinin aşılması için saatlik mum kapanışlarına ihtiyaç olduğu belirtiliyor.

  Grayscale Litecoin Alımlarına Devam Ediyor! LTC Yükseliş Trendini Başlatıyor Mu?

  Grayscale'in özellikle Litecoin (LTC) gibi belirli kripto para birimlerine olan yüksek alımları, piyasadaki dengeleri etkileyebilecek önemli bir faktör olarak öne çıkıyor.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Bitcoin BTC’nin Dalgalanma Serüveni: Yarılanma Etkinliği ve Piyasa Dalgalanmaları Arasında Düşüş ve Yükseliş

  Bitcoin'in fiyatındaki dramatik değişimleri, yarılanma sonrası ve olası piyasa toparlanmaları sürecinde keşfedin.

  Bitcoin Yarılanması Sonrası Dönem Başladı: Altcoin Rallisi Beklentisiyle Hakimiyet İstikrar Kazanıyor

  Bitcoin'in son yarılanmasının ardından ortaya çıkabilecek altcoin başarısının temellerini oluşturabilecek kripto para piyasasının değişen dinamiklerini keşfedin.

  Bitcoin İşlem Ücretleri Rekor Seviyelere Ulaştı, Ethereum’u Geçti – Ordinaller BTC Güvenliğini Artırabilir mi?

  Bitcoin işlem ücretlerinin nasıl hızla yükseldiğini, Ordinallerin bu trenddeki rolünü ve Bitcoin'in güvenlik modeli üzerindeki olası etkilerini keşfedin.