Immutable X (IMX) Düşmeye Devam Edecek mi?

Alanında öncü olan popüler katman-2 projesi IMX için kısa ve uzun vadeli destek direnç seviyelerini birlikte inceleyelim.
analiz-15

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

IMX Günlük Grafik Yorumu

IMX-05.17-1

Sizler için bu yazımda, Ethereum ağı üzerinde NFT’ler için katman-2 olarak piyasaya sürülen ve bu alanda ilk proje olan, ardından geliştirilenlerden de gelişmiş, anında işlem yapmaya olanak sağlamasının dışında sıfır gaz ücreti talep eden Immutable X’in yerel varlığı olan IMX analizi yapacağım.

Her ne kadar önemli proje olsa da sürekli düşüş yaşadığı görülüyor. Şu anda düşen kanalda işlem görmekte. Kanalın alt bölgesinden aldığı destek sayesinde dirence kadar ulaşacağını düşünüyorum. Teknik dirençlerden de bahsedecek olursam, ilk olarak 1,96 dolar seviyesini hedeflemek isteyebilir. Ardından ise 2,84 dolara ulaşacağını düşünüyorum.

  • Günlük grafikte MA20’nin altında işlem görüyor. Bu gösterge genellikle destek ve direnç olarak da görev yaptığı için yükseliş senaryosunda ilk olarak bu 1,27 dolardaki direnci kırması gerekmekte.
  • MACD, geçtiğimiz ay pozitif bölgeye çıkmış olsa da tekrardan negatif bölgeye geriledi. Öncesinde de sürekli negatif bölgede seyrediyordu. Kesişimin yaşanması yükseliş anlamına gelebilir ancak geçmişteki hareketlerini göz ardı etmemek gerektiği fikrindeyim.
  • RSI, henüz bugün ki mumda aşırı satım bölgesinden kurtuldu. Fiyattaki artışa rağmen büyük oynaklık göstermediği için şahsi fikrime göre yukarı yönlü harekete uzun süre devam edebilir.
Destek Seviyeleri 0,67 0,51
Direnç Seviyeleri 1,96 2,84

Kısa Vadeli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

IMX-05.17-2

Şu anda gördüğünüz gibi 0,84 dolardaki desteğine doğru ilerliyor. Düşüşün devamında 0,67 dolara kadar gerileme ihtimali var.

Tepki alarak yukarı yönlü hareket ederse hem psikolojik hem teknik direnç olan 1 doları kırmak isteyeceğini düşünüyorum.

Destek Seviyeleri 0,84 0,67 0,36
Direnç Seviyeleri 1 1,12 1,26
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster