Diğer

  IMF Kripto Dostu Bankaları Bekleyen Sorunlar Hakkında G20 Ülkelerini Uyardı

  • IMF, geçen ay G20 ülkelerine kripto kabulünün gelişmekte olan piyasalardaki sonuçlarını ortaya koyan bir rapor gönderdi.
  • Rapor, kriptoya maruz bakan bankaların mevduatlarını kaybedebilecekleri ve kredi verme faaliyetlerini durdurabilecekleri uyarısında bulundu.

  Geçtiğimiz hafta, kripto alanında faaliyet gösteren işletmelerle ilişkili bankalar için felaket oldu. Silvergate Bank, Silicon Valley Bank ve Signature Bank, bir hafta içinde likidite sorunları nedeniyle faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldı. Ancak, kripto-banka alanındaki kargaşanın önceden görüldüğü International Monetary Fund (IMF) tarafından belirtildi.

  IMF: Bankalar Mevduat Kaybedebilir

  IMF Dünya Para Fonu, geçen ay Hindistan’da G20 ülkelerinin toplantısı sırasında “Kripto Varlıkların Makrofinansal Sonuçları” başlıklı bir rapor gönderdi.

  Rapor, Hindistan Maliye Bakanlığı ve uluslararası odak gruplarının yardımıyla 13 Mart’ta yayınlanmıştı. Rapor, kripto varlıklarının politika yapıcılar tarafından artan ilgiye maruz kaldığını vurguladı. Raporun, Bitcoin ve sabit paralar gibi “desteksiz” kripto varlıkların, geniş ölçekte kabul edilirse mikrofinans kararlılığına önemli sonuçları olacağı belirtildi. IMF’nin raporunda, daha ucuz ve daha hızlı uluslararası ödemeler, daha entegre finansal piyasalar ve artan finansal dahil olma gibi pazarlanmakta olan kripto varlıklarının faydalarının henüz gerçekleşmediği vurgulandı.

  Rapor, kripto varlıklarının yaygın kabulünün para politikalarının etkinliğini tehdit edebileceğini vurguladı. Ayrıca, rapor, kripto varlık piyasasının karmaşıklaştığını ve önemli ölçüde volatilite gösterdiğini belirtti. “Yaygın bir kripto varlıkların yayılması, para politikalarının etkinliği, döviz kuru yönetimi ve sermaye akışı yönetimi önlemlerinin etkinliği, aynı zamanda mali sürdürülebilirliğe de önemli riskler taşımaktadır”, dedi IMF raporunda.

  IMF’ye göre, bu faktörler merkez bankası rezerv tutarlarında değişiklikler gerektirebilir ve küresel finansal güvenlik ağını etkileyebilir, bu da potansiyel istikrarsızlığa yol açabilir. Rapor, bu durumun, Silicon Valley Bank’da meydana gelenlerle tam olarak eşleştiği bankaların mevduatlarını kaybedebilecekleri ve kredi verme faaliyetlerini durdurabilecekleri uyarısında bulundu.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Ethereum’un Direnci, Piyasa Düşüşüne Karşın Erken Altcoin Sezonunu İşaret Ediyor

  Bitcoin fiyatı $64,000’ın altına düşerek kripto para piyasasında orta...

  Fantom Vakfı, Yüksek Hızlı Sonic Ağı Başlatmak İçin 120 Milyon Dolar Değerinde FTM Token Ayırdı

  Fantom Vakfı, yeni ve yüksek hızlı Sonic ağının başlatılmasını...

  SUN Coin Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey: Fiyat Geçmişi, İşlevleri ve Tahminler

  SUN Coin, TRON blokzinciri üzerinde çalışan merkeziyetsiz finans (DeFi)...

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Ethereum’un Direnci, Piyasa Düşüşüne Karşın Erken Altcoin Sezonunu İşaret Ediyor

  Bitcoin fiyatı $64,000’ın altına düşerek kripto para piyasasında orta vadeli düşüş trendine yol açtı. ABD merkezli spot Bitcoin ETF’lerinden son beş gün içindeki önemli nakit...

  Fantom Vakfı, Yüksek Hızlı Sonic Ağı Başlatmak İçin 120 Milyon Dolar Değerinde FTM Token Ayırdı

  Fantom Vakfı, yeni ve yüksek hızlı Sonic ağının başlatılmasını desteklemek için önemli bir finansal yatırım planlarını yakın zamanda açıkladı. 20 Haziran'da, vakıf rezervlerinden 200 milyon...

  SUN Coin Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey: Fiyat Geçmişi, İşlevleri ve Tahminler

  SUN Coin, TRON blokzinciri üzerinde çalışan merkeziyetsiz finans (DeFi) platformu olarak dikkat çeken projelerden biri olarak ortaya çıktı. Bu platform, kullanıcılarına çeşitli finansal işlemler kolaylığı...