Ana SayfaHaberIMF Kripto Dostu Bankaları Bekleyen Sorunlar Hakkında G20 Ülkelerini Uyardı

IMF Kripto Dostu Bankaları Bekleyen Sorunlar Hakkında G20 Ülkelerini Uyardı

-

  • IMF, geçen ay G20 ülkelerine kripto kabulünün gelişmekte olan piyasalardaki sonuçlarını ortaya koyan bir rapor gönderdi.
  • Rapor, kriptoya maruz bakan bankaların mevduatlarını kaybedebilecekleri ve kredi verme faaliyetlerini durdurabilecekleri uyarısında bulundu.

Geçtiğimiz hafta, kripto alanında faaliyet gösteren işletmelerle ilişkili bankalar için felaket oldu. Silvergate Bank, Silicon Valley Bank ve Signature Bank, bir hafta içinde likidite sorunları nedeniyle faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldı. Ancak, kripto-banka alanındaki kargaşanın önceden görüldüğü International Monetary Fund (IMF) tarafından belirtildi.

IMF: Bankalar Mevduat Kaybedebilir

IMF Dünya Para Fonu, geçen ay Hindistan’da G20 ülkelerinin toplantısı sırasında “Kripto Varlıkların Makrofinansal Sonuçları” başlıklı bir rapor gönderdi.

Rapor, Hindistan Maliye Bakanlığı ve uluslararası odak gruplarının yardımıyla 13 Mart’ta yayınlanmıştı. Rapor, kripto varlıklarının politika yapıcılar tarafından artan ilgiye maruz kaldığını vurguladı. Raporun, Bitcoin ve sabit paralar gibi “desteksiz” kripto varlıkların, geniş ölçekte kabul edilirse mikrofinans kararlılığına önemli sonuçları olacağı belirtildi. IMF’nin raporunda, daha ucuz ve daha hızlı uluslararası ödemeler, daha entegre finansal piyasalar ve artan finansal dahil olma gibi pazarlanmakta olan kripto varlıklarının faydalarının henüz gerçekleşmediği vurgulandı.

Rapor, kripto varlıklarının yaygın kabulünün para politikalarının etkinliğini tehdit edebileceğini vurguladı. Ayrıca, rapor, kripto varlık piyasasının karmaşıklaştığını ve önemli ölçüde volatilite gösterdiğini belirtti. “Yaygın bir kripto varlıkların yayılması, para politikalarının etkinliği, döviz kuru yönetimi ve sermaye akışı yönetimi önlemlerinin etkinliği, aynı zamanda mali sürdürülebilirliğe de önemli riskler taşımaktadır”, dedi IMF raporunda.

IMF’ye göre, bu faktörler merkez bankası rezerv tutarlarında değişiklikler gerektirebilir ve küresel finansal güvenlik ağını etkileyebilir, bu da potansiyel istikrarsızlığa yol açabilir. Rapor, bu durumun, Silicon Valley Bank’da meydana gelenlerle tam olarak eşleştiği bankaların mevduatlarını kaybedebilecekleri ve kredi verme faaliyetlerini durdurabilecekleri uyarısında bulundu.

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Ethereum Fiyat Konsolidasyonunu Koruyor Potansiyel Giriş Bölgesi Neresidir?

17 Mart'tan beri, Ethereum [ETH], $ 1,715 - $ 1,840 fiyat aralığında konsolide olmuştur. Başka bir deyişle, ETH geçtiğimiz yedi günde yan yana yapıda kaldı ve hafta sonuna kadar uzayabilirdi.

SEC çağrısından önce SUSHI holderları pozisyonlarını azaltmış olabilir!

Sushi holderları SushiSwap ekosistemine ihanet mi ediyor? Yüklü çıkışların sebebi SEC çağrısı mı? Coinbase Staking olayları bu konunun neresinde? İşte tüm detaylar.

XRP, dört aylık aralığını aşarak yükselişe geçti, boğalar $0.5’ın üzerine yükseliş bekliyor.

Kasım ayından beri yatay hareketlerden sonra, Ripple [XRP] Çarşamba günü önemli direnç seviyelerinin ötesine şiddetli bir kırılım gösterdi. Bu, varlığın arkasındaki güçlü alıcı görüşünü destekleyen bir gerçeği ortaya çıkardı.

Bitcoin (BTC)’nin 30 Bin Doları Görmesi İçin Ne Gerekiyor?

Bitcoin fiyatı tüm kayıplarını silip $28,000'in üzerine çıktı. BTC, gelecek seanslarda düzgün bir artışa başlamak için $28,500 direnç bölgesini aşmak zorunda.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler