Diğer
  Ana SayfaHaberIMF duyurdu: Bankalar önümüzdeki 5 yıl mücadele edecek

  IMF duyurdu: Bankalar önümüzdeki 5 yıl mücadele edecek

  -

  Uluslararası Para Fonu (IMF) tarafından yayınlanan yeni bir rapor, dokuz gelişmiş ekonomideki bankaların kötü eğiliminin 2025 yılına kadar devam edebileceğini belirtti.

  Cuma günü yayınlanan raporda, koronavirüs salgınının neden olduğu ekonomik gerilemenin finans sektöründeki zayıflıkları artırdığı vurgulandı.

  IMF, salgın başlamadan önce bankaların gelirlerinin düştüğünü savunuyor. “Küresel ekonomi mevcut şoktan toparlanmaya başlasa bile, düşük faiz oranına sahip kalıcı bir sürecin önümüzdeki yıllarda bankaların karlılığı üzerinde daha fazla baskı yapması muhtemeldir. Bankaların kârlılıkta yaşadıkları zorluklar salgından önce ortaya çıktı ve mevcut durumun en az 2025 yılına kadar anlık etkilerinin ötesine geçecek. ”İfadelerini kullandı.

  “Çok, çok ciddi bir ekonomik kriz”

  IMF yetkilisi Tobias Adrian CNBC’ye yaptığı açıklamada, “Bankalar bu krize çok fazla sermaye ve likidite ile giriyor,” dedi. Bunun çok, çok ciddi bir ekonomik kriz olduğunu unutmamalıyız.” dedi.

  Bankacılık sektöründe kârlılığın azalması Bitcoin lehine çalışacak bir durum olabilir. Bu, Bitcoin’e daha fazla yatırım yapılmasına ve piyasa değerinin ve en büyük kripto para biriminin güvenli liman varlığının anlatısının güçlendirilmesine yol açabilir.

  CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Enes ERGOVAN
  Enes ERGOVAN
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Yükseliş için Bu Seviyeyi Kırmalı! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un fiyat grafiği incelendiğinde, önemli direnç seviyelerinin altında hareket ettiği görülmektedir. 1930$ seviyesinin üzerinde mum kapanışları gerçekleştiremeyen ETH, düşüş trendini sürdürme potansiyeline sahiptir.

  Bitcoin Yükselişini Bu Hafta Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat analizi, 27.400$ direnç seviyesinin henüz kırılmadığını göstermektedir. Bu seviyenin üzerinde mum kapanışı gerçekleşmezse, BTC'nin düşüş hareketini sürdürme potansiyeli ortaya çıkabilir.

  Ripple (XRP) – SEC Davasında Zafer Kimin Olacak?

  Ripple ve SEC davasında sonucun ne olacağı konusunda belirsizlikler devam ediyor. Peki bu davanın kazananı kim olacak? Ripple'ın kazanmasında etkili olacak faktörler nedir?

  Bitcoin Yatay Aralıklarda Hareket Ediyor: Yatırımcılar Coinbase Lansmanına Odaklandı!

  Bitcoin ve kripto para fiyatları yatay aralıklarda devam ederken, yatırımcılar 5 Haziran'daki Coinbase türev borsası lansmanına odaklanmış durumda.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler