IMF duyurdu: Bankalar önümüzdeki 5 yıl mücadele edecek

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Uluslararası Para Fonu (IMF) tarafından yayınlanan yeni bir rapor, dokuz gelişmiş ekonomideki bankaların kötü eğiliminin 2025 yılına kadar devam edebileceğini belirtti.

Cuma günü yayınlanan raporda, koronavirüs salgınının neden olduğu ekonomik gerilemenin finans sektöründeki zayıflıkları artırdığı vurgulandı.

IMF, salgın başlamadan önce bankaların gelirlerinin düştüğünü savunuyor. “Küresel ekonomi mevcut şoktan toparlanmaya başlasa bile, düşük faiz oranına sahip kalıcı bir sürecin önümüzdeki yıllarda bankaların karlılığı üzerinde daha fazla baskı yapması muhtemeldir. Bankaların kârlılıkta yaşadıkları zorluklar salgından önce ortaya çıktı ve mevcut durumun en az 2025 yılına kadar anlık etkilerinin ötesine geçecek. ”İfadelerini kullandı.

“Çok, çok ciddi bir ekonomik kriz”

IMF yetkilisi Tobias Adrian CNBC’ye yaptığı açıklamada, “Bankalar bu krize çok fazla sermaye ve likidite ile giriyor,” dedi. Bunun çok, çok ciddi bir ekonomik kriz olduğunu unutmamalıyız.” dedi.

Bankacılık sektöründe kârlılığın azalması Bitcoin lehine çalışacak bir durum olabilir. Bu, Bitcoin’e daha fazla yatırım yapılmasına ve piyasa değerinin ve en büyük kripto para biriminin güvenli liman varlığının anlatısının güçlendirilmesine yol açabilir.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster