Diğer

  İflas Eden Celsius, Planlarını Değiştirdi: Bitcoin Madenciliğine Geçiş Yapılacak!

  • Kripto kredi sağlayıcısı Celsius, Pazartesi akşamı yapılan bir mahkeme dosyasında duyurduğu üzere, yalnızca Bitcoin madenciliğine odaklanan yeni bir şirkete geçiş yapacak.
  • Bu hamle, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) “Planın belirli yönleri hakkında geri bildirimde bulunması” üzerine geldi.
  • Bir Yargıç daha önce Celsius’un düzenlemesinin uygulanmasını Arrington Capital ve kripto madencisi U.S. Bitcoin Corp’ü içeren bir grup olan Fahrenheit Holdings’e devretmişti.

  İflas eden kripto kredi sağlayıcısı Celsius, planlarında değişikliğe giderek, Bitcoin madenciliğine başlamaya hazırlanıyor.

  Celsius, Bitcoin Madenciliğine Odaklanacak

  bitcoin-mining

  Kripto kredi sağlayıcısı Celsius, Pazartesi akşamı yapılan bir mahkeme dosyasında duyurduğu üzere, yalnızca Bitcoin madenciliğine odaklanan yeni bir şirkete geçiş yapacak. Bu, önceki bir düzenleme planında staking’e de odaklanılmasını içeren bir değişikliktir.

  Bu hamle, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) “Planın belirli yönleri hakkında geri bildirimde bulunması” üzerine geldi. Pazartesi günü, Celsius’un mahkeme tarafından onaylanmış olan düzenleme planının SEC’in eski kripto kredi sağlayıcısının varlıkları hakkında daha fazla bilgi istemesi nedeniyle bir engel ile karşılaştığını bildiren COINOTAG haberinden birkaç saat önce geldi.

  Bir Yargıç daha önce Celsius’un düzenlemesinin uygulanmasını Arrington Capital ve kripto madencisi U.S. Bitcoin Corp’ü içeren bir grup olan Fahrenheit Holdings’e devretmişti. Fahrenheit, Celsius’u Mayıs 2023’te satın almak için bir teklifi kazanmıştı. Plan, şu anda belgelerde NewCo olarak adlandırılan ve genellikle son adı verilmeden önce bir kurumsal ayrımı tanımlamak için kullanılan bir terim olan Delaware’de kayıtlı yeni bir şirketin oluşturulmasını öngörüyordu. Şirket, mahkeme tarafından onaylanan plana göre madencilik ve staking’e odaklanacaktı.

  Alacaklılara dağıtım, Ocak 2024’te başlayabilir

  Dosyada şu ifadelere yer verildi: “Gelecek haftalarda, Borçlular, Planı’nın yeni Mining NewCo işlemine yansıtacak değişiklikleri onaylamak için Mahkeme nezdinde bir başvuru dosyalamayı niyetlendirmektedir. Borçlular, bu değişikliklerin Plan’ın yeniden oy verilmesini gerektirmeyeceğine inanmaktadır. Borçlular, alacaklılara yapılan dağıtımların hala 2024 yılının Ocak ayında başlamasını beklemektedir.”

  SEC’in geri bildirimi, “Celsius’un şimdi Celsius müşterileri tarafından sahip olunan yeni bir halka açık Bitcoin madencilik şirketine hisse senetlerini kaydetmek için başvurma sürecine başlamayı niyetlendirdiğini” belirtti. Bitcoin Madenciliği, önerilen yeni şirketin temel işiydi, ancak SEC’in “geri bildirimi”, Fahrenheit Holdings’e devredilmesi planlanan “belirli” varlıkların şimdi “düzenleyici nedenlerle Celsius’un malikaneleri tarafından muhafaza edileceği ve alacaklıların yararı için Plan Yürütücüsü ve/veya Davalı Yönetici tarafından idare edilip paraya çıkarılacağı” sonucuna varılmasına neden oldu.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  2024 Yılındaki Resesyon Korkuları: Bitcoin ve Altın Bu Durumda Nasıl İlerleyecek?

  Global piyasalardaki resesyon korkusu gittikçe artıyor: Olası bir resesyonda altın ve Bitcoin piyasası nasıl etkilenecek? Uzmanların görüşleri'

  Bitcoin, 41 Bin Dolar Seviyesini de Aşmayı Başardı: BTC için Sırada Ne Var?

  Bitcoin fiyatı, haftasonunda kazandığı güçle birlikte Pazartesi günü 41 bin doları da aşmayı başardı: BTC için şimdi sırada ne var?

  Bitcoin, 40 Bin Dolarlık Kritik Seviyenin Üzerinde: Hangi Faktörler Yükselişi Tetikledi?

  Bitcoin fiyatı, uzun zamandır beklenen 40 bin dolarlık kritik seviyeyi başarıyla aştı: Bu başarıyı hangi faktörler etkiledi?

  Bitcoin Fiyatı, Çok Uzun Bir Aradan Sonra Yeniden 40 Bin Dolar Seviyesinde!

  Bitcoin fiyatı, haftalık kapanış öncesinde Nisan 2022'den bu yana görülen en yüksek seviyelere ulaşmayı başardı: 1 Bitcoin 40 bin dolar!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Chainlink (LINK) Balinaları Hangi Seviyeyi Bekliyor? Güncel LINK Analizi

  LINK coin, haftalık grafiğindeki yükseliş trendini sürdürüyor ancak 16.16 dolar direncini geçememesi durumunda düşüş hareketi öne çıkabilir. Uzun vadeli alıcılar için potansiyel bir giriş bölgesi, 9.64 - 8.772 dolar aralığı olarak belirlenmiştir. Yatırımcılar, LINK coinin kritik direnç seviyelerini dikkatlice takip etmelidirler.

  Fantom (FTM) Coin Yükselişini Kritik Desteğinden Başlatabilir! Güncel FTM Analizi

  FTM coin, 0.3574 dolar direncini geçemezse düşüş eğilimini sürdürebilir. Yatırımcılar, 0.2246 - 0.208 dolar destek seviyelerini izlemeli ve güçlü alım sinyalleri alındığında yükseliş trendine yönelebilirler.

  WOO Coin Balinaları Spot Alım Yapmak için Kritik Bölgeyi Bekliyor! Güncel WOO Analizi

  WOO coin, 0.2096 dolar üzerinde kalması halinde yükseliş potansiyeli taşıyor. Ancak, 0.1905-0.1848 dolar aralığındaki uzun vadeli spot alım bölgesi kritik bir destek olarak göze çarpıyor. Yatırımcılar, bu seviyeleri dikkatlice takip ederek stratejilerini belirlemelidirler.

  Bitcoin Düşüş Hareketini Kritik Desteğine Yapabilir! Güncel BTC Analizi

  Bitcoin, 36.700 dolar destek bölgesine yaklaşıyor. 35.500 dolar altında düşüş, 36.600 dolar üzerinde ise yükseliş beklenebilir. Ancak, 37.700 dolar direncinin aşılamaması durumunda düşüş trendi devam edebilir. Yatırımcılar belirtilen seviyeleri yakından takip etmelidir.

  AGIX Coin Yatırımcıları Spot Yatırımlar için Hangi Seviyeyi Beklemeli? Güncel AGIX Analizi

  AGIX, günlük direnç seviyesini aşarak yükseliş trendine geçebilir. Ancak düşüş durumunda belirlenen destek bölgesi önemli bir alım noktası olabilir. Yatırımcılar, stop bölgesini dikkatle izlemelidir.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  2024 Yılındaki Resesyon Korkuları: Bitcoin ve Altın Bu Durumda Nasıl İlerleyecek?

  Global piyasalardaki resesyon korkusu gittikçe artıyor: Olası bir resesyonda altın ve Bitcoin piyasası nasıl etkilenecek? Uzmanların görüşleri'

  Bitcoin, 41 Bin Dolar Seviyesini de Aşmayı Başardı: BTC için Sırada Ne Var?

  Bitcoin fiyatı, haftasonunda kazandığı güçle birlikte Pazartesi günü 41 bin doları da aşmayı başardı: BTC için şimdi sırada ne var?

  Bitcoin, 40 Bin Dolarlık Kritik Seviyenin Üzerinde: Hangi Faktörler Yükselişi Tetikledi?

  Bitcoin fiyatı, uzun zamandır beklenen 40 bin dolarlık kritik seviyeyi başarıyla aştı: Bu başarıyı hangi faktörler etkiledi?