Diğer
  Ana SayfaHaberHong Kong'dan Gelen Kripto Para Kararı, Bitcoin ve Ethereum'a Can Suyu Oldu!

  Hong Kong’dan Gelen Kripto Para Kararı, Bitcoin ve Ethereum’a Can Suyu Oldu!

  -

  • Hong Kong, bir kripto para merkezi olma yolunda ilerlerken haberlere hükmediyor.
  • Hong Kong hakimiyetini sağlamlaştırma fırsatı buluyor ve ülkenin kripto para merkezi girişimini destekliyor.
  • HK, küresel olarak kripto şirketlerini ve borsalarını çekmeye devam ediyor.

  Çin’in özel idari bölgesi Hong Kong’dan gelen bilgiler, Bitcoin ve Ethereum fiyatında yükselişi getirdi. İşte detaylar!

  Hong Kong’dan Kripto Para Adımı!

  hong-kong-bitcoin

  Hong Kong, bir kripto para merkezi olma yolunda ilerlerken haberlere hükmediyor. Kripto uzmanlarını borsalar ve şirketler kurmaları konusunda teşvik ettikten sonra, son güncellemeler ülkenin yeni kurallarının perakende yatırımcıların kripto paralarla etkileşimde bulunmalarına izin verdiğini ortaya koyuyor.

  Güncellemeler hakkında bilgi sahibi kaynaklar, kripto para yatırımcılarının Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen varlıkları alıp satabileceklerini doğruladı. Kripto piyasası, bu piyasa dostu güncellemelerden faydalanarak olumlu bir seyir sürdürmeyi amaçlayacaktır.

  Çoğu önde gelen ekonomi düzenleyici baskıyla mücadele ederken, Hong Kong hakimiyetini sağlamlaştırma fırsatı buluyor ve ülkenin kripto para merkezi girişimini destekliyor. Ülke, küresel olarak kripto şirketlerini ve borsalarını çekmeye devam ediyor.

  Hong Kong, Kripto Perakende Ticaretini Destekliyor

  Hong Kong SFC (Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu), bugün (23 Mayıs) (bir basın toplantısı sırasında) perakende yatırımcıların kriptoya katılımını onaylama planları yapıyor. Bu arada, yeni kurallar perakendecilerin sadece en üst kriptoları ticaret yapabileceğini belirtti.

  Birçok ülke, Amerika Birleşik Devletleri ve Çin gibi, kripto yatırımcılarını kısıtlarken, Hong Kong açık fikirli bir strateji benimsemekte ve kripto para piyasasını lisanslama ve düzenlemektedir. Örneğin, Hong Kong, kripto şirketleri için bir yetkilendirme rejimi başlatmayı Mayıs ayında planlıyor ancak perakendeciler 1 Haziran’dan itibaren erişim sağlayabilecek.

  Hong Kong, Kripto Şirketlerini Çekiyor

  Hong Kong, düzenleyici endişeler nedeniyle diğer ülkeler belirsiz kaldığı sürece, üst düzey bir kripto merkezi olma girişimini sürdürüyor. Şehir, Huobi ve OKX gibi kripto borsalarını çekti ve bu borsaların onay için başvuruda bulunmayı planladığı bildirildi.

  Bu arada, BC Technology’nin OSL ve Hashkey şirketleri, Hong Kong’da sertifikalı kripto şirketleri olarak hâlâ tekler. Yakın zamanda, HashKey Group’un değerlemesi 1 milyar doları aşan bir değerlemeyle 100 ila 200 milyon dolarlık bir fon toplama planı açıkladığı bildirildi.

  Ripple, Gayrimenkul Varlık tokenizasyon çözümlerini sergilemek için e-HKD Pilot Programı’na katıldı. Ayrıca, BitMEX, Hong Kong’un VASP (Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısı) rejimine uymak için hizmet veren BitMEX Hong Kong’u başlattı.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler